2020 liepos 11 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Atsiminimų popietė „Simono Daukanto gadynė“

2019.03.05
 

      Paskutinę žiemos dieną, kuri nepašykštėjo šilumos ir saulės spindulių, į Simono Daukanto muziejų sustraksėjo būrelis Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ vaikų – muziejuje vyko Žemaitijos metams skirta atsiminimų popietė „Simono Daukanto gadynė“. Popietė prasidėjo skambant Naujosios Akmenės muzikos mokyklos Akmenės skyriaus Jaunučių choro (vadovė Žydrūnė Kazlauskaitė, koncertmeisterė Jelena Pakatilytė) atliekamiems kūriniams, vėliau visi dalyviai sužiuro į ant stalo esančius lapelius su žodžiais. Šie žodžiai priminė, kad Lietuvos istorikas Simonas Daukantas buvo bene pirmasis norminęs mūsų lietuvių kalbą ir veikaluose vartojęs įvairius žemaitiškus (ir ne tik) žodžius, kurie išliko iki mūsų dienų. Pavyzdžiui: vaistai, būdvardis, laikrodis ir kiti – visi šie žodžiai ir posakiai buvo perskaityti popietės dalyviams, o kad lengviau būtų bent vieną iš jų įsiminti, mažieji gavo praktinę užduotį – baltame popieriaus lape nuliūdęs žvelgė nespalvotas, valandų neturintis laikrodukas. Suskubta kuo greičiau ištaisyti padėtį – mažieji čiupo po spalvotą pieštuką ir kiekvienas ėmė spalvinti savo laikroduką, kad šis kuo greičiau sužibėtų pačiomis gražiausiomis spalvomis ir rodytų laiką. Vaikų darbeliai bus eksponuojami Simono Daukanto muziejuje.

     Per popietę taip pat buvo paminėta, kad Simonas Daukantas buvo, ko gero, pirmasis etnografas, tautosakos rinkėjas, rinkdavęs dainas, pasakas, patarles ir mįsles, todėl buvo perskaityta viena iš daugelio Simono Daukanto knygos „Žemaičių pasakos“ pasakų. Įdėmiai išklausę pamokančią pasaką „Aš pats“ ir pasiklausę choristų atliekamų kūrinių, mažieji ir kiti popietės dalyviai negailėjo plojimų ir nuoširdžiai dėkojo choristams. Popietei skirtas laikas prabėgo nejučia. Besiskirstydami popietės dalyviai džiaugėsi spalvotais mažųjų piešiniais ir bandė išrinkti gražiausius, tačiau išrinkti vieną gražiausią piešinį jiems pasirodė pernelyg sudėtinga, tad ši užduotis palikta muziejaus lankytojams.

 

Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė-turizmo vadybininkė Ernesta Šmukštaitė

   
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019.03.05 10:23
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas