2020 liepos 3 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Atvelykio popietė dideliems ir mažiems

2012.04.18
 
 

 

       

      „Velykė" (Jolanta Rimkuvienė) pasakojo vaikams apie Velykų šventes, uždavė mįslių,  papasakojo linksmą istoriją apie kiaušinio svajonę. Linksmieji zuikučiai ( Laimonas Grigas ir Laimonas Čiuladis) grojo liaudiškiems rateliams, kuriuos ratuoti kvietė „Voverė linksmuolė" (Rima Jurkuvienė).

        Ruošiantis popietei sužinojome, kad „Velykėlių" renginiui  organizuojama akcija, kurios mecenatas ir globėjas - Ramūnas Karbauskis -  kviečia puošti Didžiojo Velykų Margučio aplikaciją. Žinoma, mes mielai sutikome. S.Daukanto gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir vaikų lopšelio-darželio „Kregždutė" auklėtiniai  dar iki velykinių atostogų nupiešė daugiau kaip 250 natūralaus kiaušinio dydžio ir formos piešinukų. Nespėję to padaryti - piešė renginio metu. Tada  daugiau kaip 300 piešinukų vaikai suklijavo ant didžiojo kiaušinio. Kiek buvo džiaugsmo mažiesiems, kai baigę darbą, galėjo pasipuikuoti savo rankomis papuošta Didžiojo Velykų Margučio aplikacija.

       Na, ir kokios vaikų velykėlės be kiaušinių ridenimo?  Savo ir mamyčių rankomis margintus margučius smagiai rideno ir džiaugėsi, jeigu pavykdavo numušti draugo kiaušinį. O jeigu ir nepavyko,- vistiek  buvo smagu. Juk visi  buvo apdovanoti kompaktiniu disku su Lietuvos  vaikų ir moksleivių  konkurso  „Tramtatulis" laureatų atliekamų liaudies dainų, pasakojimų ir instrumentinės muzikos įrašais.

      Kultūros namų vedėja V.Kupstienė padėkojo popietėje dalyvavusiems vaikams už nuoširdžią pagalbą  marginant Didįjį Margutį ir pasveikino su pavasariu ir mažosiomis Velykėlėmis.

 

                                     Kultūros namų informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2012.04.18 14:55
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas