2020 rugpjūčio 3 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Baigtas sveikatinimo projektas

2017.07.18
 

     Liepos 3 d. Papilės kultūros namuose prasidėjo vaikų ir jaunimo sveikatingumo programos vykdymas. Pirmąją dieną buvo susipažinta su dalyviais, užpildytos anketos, kuriose vaikai atsakė į klausimą - kas juos paskatino dalyvauti projekte. Po to buvo pristatytas sporto inventorius. Dalyviai dalyvavo orientacinėse varžybose, žaidė smiginį, šokinėjo su gimnastikos kamuoliais. Paskutinę stovyklos dieną dalyviai anketoje parašys, kokios veikos patiko ir kokių norėtų ateityje.

     Liepos 4 d. vaikai mankštinosi su gimnastikos kamuoliais. Vėliau klausėsi paskaitos „Sveikos mitybos ir sveikos gyvensenos reikalingumas ir ypatumai" Akmenės rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės supažindino stovyklautojus su sveika mityba, kalbėjo apie narkotikų, tabako, alkoholio žalą sveiktai, organizavo keletą pratimų.

     Liepos 5 d. stovyklautojai mankštinosi su lankais, žaidė smiginį. Vėliau diskutavo apie sporto naudą žmogaus organizmui bei linksmai šoko dienos diskotekoje.

     Gana turininga stovyklos diena buvo liepos 7-oji. Iš ryto programos dalyviai darė mankštą naudodami šokdynes. Vėliau pradėjo ruoštis išvykai į Jurakalnį. Pakeliui užsuko į Papilės parką ir dar suspėjo sudalyvauti orientacinėse varžybose. Atžygiavus į Jurakalnį, pasitiko jaunieji šauliai. stovyklautojai susipažino su kareiviškos kuprinės turiniu. Ji svėrė daugiau kaip 10 kilogramų. Ne visiems pavyko ją užsidėjus toli panešti. Įdomi ir sunkoka užduotis-užsidėjus dujokaukę ir kuprinę keliauti šaulių nurodyta trasa. Vaikams buvo papasakota ir parodyta iš kokių dalių susideda šautuvas, kaip jį išardyti ir vėl surinkti. Pabaigoje visiems dalyviams buvo leista pašaudyti į taikinį. Esame dėkingi šauliams T. Milteniui ir R. Laurinavičiui už įdomias stovyklos akimirkas.

     Liepos 10 d. visi dalyviai rinkosi į S. Daukanto gimnazijos stadioną. Atėjo žiūrovų. Mokytojai B ir R. Dauniai organizavo įvairias sportines rungtis: baudų mėtymą, kvadratą, šaudymą iš lanko ir kt. Pailsėję dalyviai grįžo į kultūros namus. Čia atliko taisyklingo kvėpavimo pratimus. Vėliau vyko įvairios rungtys su kamuoliais, žaidė smiginį, šaškėmis. Dienos pabaigoje ėjo į kultūros namų kiemelį ir leido vėjyje aitvarus.

     Liepos 11 d. mankštą pradėjo su šokdynėmis ir lazdomis. Nors po vakarykštės įtemptos dienos vaikai buvo kiek pavargę, tačiau mankšta jiems suteikė žvalumo. Kiek pailsėję iškeliavo į S. Daukanto muziejaus kiemelį ir į Lakštingalų slėnį. Čia iš anksto mokymų vadovės buvo paslėpusios orientacinių varžybų užduotis. Ilgai teko pasukti galvas, kol visos užduotys buvo įveiktos.

      Grįžę į kultūros namus, kaip visada, programos dalyviai papietavo ir susėdo klausytis psichologės Daivos Skirienės paskaitos. Susitikimas su viešnia tikrai buvo įdomus, nes vaikai buvo įtraukti į įvairias praktines užduotis susijusias su emocijų valdymu.

      Po paskaitos dar visą valandą žaidė su įvairiomis sporto priemonėmis.

      Liepos 12 d. stovyklautojams buvo leista patiems pasirinkti sportinį inventorių mankštai. Vaikai pasirinko lankus ir gimnastikos kamuolius. Pagal vadovės parinktą muziką vaikai darė įvairius pratimus. Papietavę susėdo pokalbiui apie muziką. Dalyvių muzikiniai skoniai tikrai buvo skirtingi. Todėl pradedant dienos diskoteką, ilga buvo diskusija, –
kokią muziką naudosime. Prieitą vieningos nuomonės, jog šoksime pagal įvairią muziką.

      Lietingąją liepos 13 dieną teko pakoreguoti stovyklėlės veikas. Nebuvo galimybės, pliaupiant lietui, eiti prie Ventos upės ir ten organizuoti rungtis su vandens šautuvais. Tačiau užimtumo netrūko: kultūros namuose žaidėme smiginį, pūtėme muilo burbulus, leidome aitvarus, sportvome su gimnastikos kamuoliais bei lankais.

     Liepos 14-oji – paskutinė stovyklos diena. Programos dalyviai patys pasirinko sporto priemones, organizavo rungtis ir estafetes. Vėliau užpildė anketas, kokios veikos labiausiai patiko. Stovyklautojams ypač patiko estafetės, rungtys, varžybos stadione, smiginio žaidimas, mankšta su kamuoliais, susitikimas su šauliais, paskaitos. Daugumai vaikų patiko viskas. Aptarėme stovyklos darbą. Ateityje vaikai ir jaunimas daugiau norėtų veikų prie upės. Šiemet tam trukdė oro sąlygos.

     Pabaigoje vyko apdovanojimai. Pagerbti individualių varžybų nugalėtojai. Jais tapo Agnė Birontaitė (1 vieta), V. Povilaitis (2 vieta), D. Venckus (3 vieta). Komandinėse rungtyse nugalėtojų nebuvo. Komandos buvo lygiavertės, todėl apdovanotos abi. Pasivaišinę saldumynais, palinkėję vieni kitos geros likusios vasaros, malonių įspūdžių, su stovyklautojais atsisveikinome.

      Dėkoju mokytojams B. ir R. Dauniams, visuomenės sveikatos biuro specialistėms, psichologei D. Skirienei bei savo kolegoms už pagalbą stovyklos veikose, o mokytojai O. Fokienei už užsiėmimų fotografavimą.

 

           Papilės kultūros namų vadovė   Virginija Kupstienė   

                         

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.07.20 11:38
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas