2020 lapkričio 26 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Baltijos kelias Papilėje

2019.08.26
 

      Baltijos kelio 30- mečio paminėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. Juozapo bažnyčioje. Jas aukojo klebonas kun. R. Marozas, pabrėždamas, kad ir toliau turime būti susitelkę ir nenutolti nuo dvasinių dalykų.

      Po Šv. Mišių iš bažnyčios buvo nešama trispalvė juosta į S. Daukanto aikštę. Bažnyčios ganytojo mintį pratęsė vedantieji I. Rimkienė ir R. Daunys. Jie renginyje akcentavo, kad mūsų mylima Papilė yra paženklinta S. Daukanto – iškilaus patrioto, demokrato, istoriko bei literato vardu. Todėl Baltijos keliui organizatoriai pasirinko būtent jo vardu pavadintą aikštę. Skaitovės A.Nociūtė ir A. Raudonaitytė perskaitė keletą rašnių, kuriuos prieš 30 metų po pirmojo Baltijos kelio rašė mokiniai. Prie paminklo uždegta žvakutė, kaip ženklas neblėstančios laisvės šviesos. Jaunieji šauliai ir kiti seniūnijos gyventojai trispalve juosta apjuosė aikštę. Klausėmės gyvų liudijimų. Labai išsamiai visą Papilės sąjūdiečių istoriją prisiminė ir pasakojo papilėniškė S. Laurynienė, apie 1989 metų rugpjūčio 23 dienos patirtas džiugias ir jausmingas akimirkas pasakojo O. Fokienė ir R. Daunys. Su Baltijos kelio 30-mečiu pasveikino seniūno pavaduotoja B. Ungeitienė.

      Šventė baigėsi dainomis, kurias su kultūros namų mišriu ir moterų vokaliniais ansambliais (vad. D. Savickienė, koncertmeisteris R. Dievinas) dainavo visi renginio dalyviai.

 

                                             Kultūros namų informacija

 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019.08.27 00:06
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas