2020 rugpjūčio 4 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Baltų vienybės diena paminėta 5-ąjį kartą

2014.09.26
 
 

        Kalendorius skelbia, kad rugsėjo 22-oji - Baltų vienybės diena. Šis įvykis siejamas su baltų kovomis prieš  kryžiuočių ordiną. Ordino išpuoliai neaplenkė ir Papilės. 1339 m. vasarį buvo norima užkariauti ir šį kraštą. Tačiau begalinis šaltis išguldė daug priešų ir ordinas turėjo trauktis. Kaip rašoma monografijos „Papilė" I d.- priešas daugiau čia negrįžo.

        Papilėje šią datą minėjome jau 5-ą kartą. Pirmieji trys renginiai vyko ant II-ojo piliakalnio. Pernai dėl blogo oro paminėjimą rengėme kultūros namuose. Šiemet skelbimai kvietė rinktis Simono Daukanto aikštėje, ir iš čia eiti ant I-ojo piliakalnio, esančio kapinėse. Įžiebus deglus ir  Ventos muzikos mokyklos mokytojui Gintautui Jankui sugrojus kūrinį birbyne - prapliupo lietus. Tad visi nešini baltų vienybės ugnį (deglus), kultūros namų vedėjos Virginija Kupstienės buvo pakviesti į S. Daukanto muziejaus kiemelį. Čia maloniai mus priėmė muziejaus vadovė E. Šmukštaitė. Sukrautas simbolinis lauželis buvo uždegtas nuo artistų ir dalyvių atneštų deglų. Valandėlei susitelkėme apie ugnį ir savo programą skyrėme sąšaukai su baltų tradicijas puoselėjančiomis bendruomenėmis visame Baltijos jūros regione.

       Trumpai apie kryžiuočių ordino kovas su baltais priminė V. Kupstienė. Toliau renginį tęsė birbynininkas G. Jankus ir Papilės kultūros namų folkloro kolektyvas, vadovaujamas D. Savickienės.

       XXa. poetų eiles skaitė M. Liachauskienė, Z. Vasiliauskienė, Valerija Žilikauskienė, Nijolė Grudžinskienė.

       Už nuoširdų ir prasmingą renginį padėkojo Ventos regioninio parko vyr. specialistas J. Teišerskis.

      Dar kartą širdyse pabuvome su kaimynais latviais, mintidami, kad baltiškųjų tautų vienybė ir sandrauga ne tik yra brangi, bet ir reikšminga, ypač šiandien - išorinių grėsmių kontekste.

  

        Papilės kultūros namų vedėja Virginija Kupstienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014.09.26 09:05
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas