2024 kovo 29 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Bendruomenės - „Medaus slėnyje“

2013.08.08
 

      Papilės miestelio bendruomenė kartu su projekto „Su sportu susijusių iniciatyvų ir sveikesnio gyvenimo būdo propagavimas Papilės seniūnijoje" partneriais Eglesių kaimo bendruomene „Papartis", Draginių ir Kairiškių kaimo bendruomenėmis dalyvavo edukacinėje programoje „Medaus slėnis".

     Mokymai vyko žaviame gamtos prieglobstyje, profesionalaus bitininko Ovidijaus Jasinsko ūkio stovyklavietėje „Medaus slėnis",  Šilinės kaime, Jurbarko rajone.

        Savininkas supažindino su bitininkystės istorija, tradicijomis bei pristatė savo ūkio produkciją.

Šiame ūkyje laikoma ir prižiūrima virš 130 bičių šeimų. Bitininkas specializuojasi natūralaus medaus, gaunamo iš miškų ir natūralių pievų ganyklų Nemuno lankose.

        Bitininkas teigė, kad nesivaiko medaus kiekio, o rūpinasi, kad pirkėjus pasiektų monoflorinis medus, kurį šiemet surinkti ypač buvo sunku, nes įvairūs augalai žydėjo vienu metu.

       Edukacinės programos metu vyko medaus degustacija, kuomet programos dalyviams buvo siūloma paragauti įvairių rūšių medaus ir pajusti skoninius skirtumus, mokytasi  pajusti kvapą, atskirti medaus rūšį pagal spalvą.

       O. Jasinskas, turintis 26-erių metų bitininkavimo patirtį, mokė, kaip atskirti gerą medų nuo kaitinto ir maišyto su cukrumi bei priminė, kad dėti medaus į arbatą ar kavą neverta, nes pakaitintas, jis praranda savybes, geriau laižyti jį ir užsigerti. Ūkio savininkas priminė, kad neverta pirkti didelio kiekio medaus (kibiro visiems metams), nes jis ims gesti, geriau, mažesnės talpos indeliais ir skanauti įvairesnių rūšių.

     Svetingasis „Medaus slėnio" šeimininkas pasiūlė programos dalyviams paragauti 7 rūšių medaus, apibūdino jo naudingąsias savybes bei pristatė lipčiaus medų, kuris skyrėsi nuo žiedų medaus. O. Jasinskas akcentavo, kad jame daugiau dekstrinų, mineralinių medžiagų, sacharozės, mažiau invertuoto cukraus negu nektaro meduje. Jame ypač daug šarminių metalų, kaip antai, kalio ir natrio druskų, jis tirštesnis už žiedų medų. Jeigu bičių žiemos maistui lipčiaus medus netinka, tai žmogui - jis naudingas.

      Programos dalyviai skanavo meduolio bei midaus, o norintieji įsigijo bitininko krautuvėlėje įvairių rūšių medaus, surinkto Nemuno slėnyje Panemunių regioninio parko teritorijoje.

     Laisvu nuo mokymų metu programos dalyviai dalyvavo  Ištvermės žygyje „Panemunės pilys", kurio metu kilo į Panemunės ir Raudonės pilių bei Veliuonos bažnyčios bokštus. Jei į pirmuosius bokštus įkopėme gana sėkmingai -
tai Veliuonos bokštas tapo tikru išbandymu: kai kam pritrūko drąsos, kai kam -  ištvermės.

    Edukacinės programos dalyviai kviečia aplankyti Jurbarko kraštą ne tik kai liepos varva medumi, o bitėms ir bitininkams  - pats darbymetis. Kultūrinio - istorinio paveldo objektų lankymą galima puikiai suderinti su aktyvia sportine veikla, juolab, kad lydintys gidai išradingai parenka maršrutus, kuriuose bus išbandytas Jūsų fizinis pasirengimas, valia, ryžtas ir ištvermė. Kraštas gražus ir įdomus ir rudenį, ir žiemą, ir pavasarį.

      Edukacinė programa, be abejo, neapsiėjo be maudynių.

      Projekto dalyviai siūlo pamiklinti protą, pažadinti atminti ir  dalyvauti viktorinoje. Pirmųjų trijų, teisingai atsakiusiųjų į klausimus, laukia prizai.

       1.     Vilkai pjauna avis. O kas „pjauna" bites ?

      2.      Į kokį aukštį būtų pakilę  Ištvermės žygio „Panemunės pilys" dalyviai, jei sudėtume visų jų aplankytų objektų aukščius  (metrais)?

      3.     Lietuvoje šis augalas gan retas ir yra vertingas parkų medis. Du iš jų auga Veliuonos dvaro parke. Jų žiedai panašūs į tulpių, taurės formos. Koks medis nuotraukoje ?

       Atsakymų laukiame e. paštu: dovile.joniskiene@gmail. com iki  rugpjūčio 12 d.

    Projekto veiklas dalinai finansuoja Akmenės rajono savivaldybė iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Projekto veiklą remia UAB „Saerimner".



Papilės miestelio bendruomenės informacija

 



  

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013.08.08 09:55
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas