2020 rugpjūčio 4 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Eglesių bibliotekoje - atsisveikinimas su rudeniu.

2011.11.29
 
 

          Šeštadienio vakarą Eglesių biblioteka buvo sausakimša, net dekoracijas teko patraukti, kad sutalpinti visus atėjusius į vakaronę „Rudenėlio keliu". Šventės rengėjai - bendruomenė ir Eglesių bibliotekos vaikų būrelis „Smalsutis".

          Jaunųjų Eglesių, Šaltiškių ir Barvydžių atlikėjų lūpose skambėjo eilės ir dainos apie rudenį, buvo inscenizuota pasaka apie ropę (pagal E. Mieželaitį). Dėdės rudenėlio ir senio vaidmenį puikiai atliko G. Pundzius. Eilėrasčius skaitė ir vaidino A. Lukošius, L. Martyšauskas, A. Noreikis, R. Survila ir kiti. Dainavo ir energingam šokiui kvietė G. Lideikytė, Š. Peštenytė, G. Pundziutė, A. Lukošina,   G. Martyšauskaitė,  bei 5-metė D. Pečiauskaitė. Nuo mažųjų artistų nenorėjo atsilikti ir vyresni: E. Molytė, J. Stankus.  Šventę vedė ir dainavo G. Navagreckytė ir R. Rimkutė. Prie muzikinio pulto šeimininkavo R. Jankauskas ir L. Kidykas.

          Žiūrovams teko paprakaituoti spėjant mįsles ir dainų atlikėjus. Jie negailėjo aplodismentų jauniesiems kaimo talentams, programai pasibaigus prašė pakartoti.

          Patenkinti liko visi  (ir ne todėl, kad baigiasi ruduo): vaikai -  kad turėjo progos parodyti savo sugebėjimus, tėvai - kad jų vaikai buvo pastebėti, likusieji - kad kaime auga puiki jaunoji karta.

 

Bendruomenės pirmininkė Irena Rimkienė

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011.11.30 15:54
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas