2020 rugpjūčio 3 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Kairiškiečiai Vilniuje

2011.11.08
 
 

Kairiškių kaimo bendruomenė dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų rėmimo  konkurse ir laimėjo finansavimą projektuiArtima ir tolima istorija". Buvo sumanyta parodyti, kad ir pats nuošaliausias kaimas, jo žmonės buvo ir yra dalis visos Lietuvos istorijos. Žymiausias politikas, kilęs iš Kairiškių, buvoVladas Sirutavičius. Jis dalyvavo Didžiojo Vilniaus Seimo, Steigiamojo Seimo veikloje, prisidėjo kuriant savivaldą Šiauliuose ir Akmenėje. Retas kairiškietis buvo lankęsis Lietuvos Respublikos Seime. Todėl ir buvo nutarta lapkričio 5 dieną organizuoti ekskursiją į Seimą. Gidas aprodė ir pristatė įvairias patalpas, kur dirba Seimo nariai. Sužinojome, kad plenarinių posėdžių salė - viena moderniausių Europoje. Sauliaus Bucevičiaus padėjėja pakvietė į priėmimą.

Šiemet buvo minimos Rainių tragedijos 70-osios metinės. Tarp kankinių yra ir kairiškietis Kostas Bučius. Buvo pasinaudota galimybe pajusti visos Lietuvos patirtą okupacijų siaubą, tad apsilankėme Genocido aukų muziejuje.

Maloniai leidome laiką Gedimino prospekte, prisėdome ant V.Kernagio suoliuko. Į Gedimino pilį kėlėmės keltuvu, o nusileidome pėstute grožėdamiesi sostinės panorama. Suprantama, viso senamiesčio per pusdienį neapeisi, aplankėme tik šventos Onos bažnyčią ir Aušros vartus.

Manau, kad projekto tikslai pasiekti: stiprėja bendruomeniškumas, labiau pažįstame Lietuvos istoriją. Ir kyla mintis: kiek dar daug vietų, kurias norisi aplankyti.

                                                                         Bendruomenės pirmininkė Rita Masiulienė

 

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011.11.08 08:38
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas