2020 spalio 23 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Kalniškių kaimo bendruomenė palydėjo besibaigiančius metus

2011.01.03
 

       Metams skaičiuojant paskutines valandas, gruodžio 30 - osios vakarą,  bendruomenės gyventojai  susirinko bendruomenės namuose. Tokio gausaus mūsų būrio bendruose namuose jau senokai nebuvo. Smagu, kad per užpustytus kelius ir takelius, nepabūgę žiemos išdaigų radome laiko ateiti, pabūti kartu.

       Jau tapo tradicija, kad  baigiantis metams susirenkame jų palydėti, padėkoti visiems, kurie bendruomenei šiais metais buvo dosnūs. O metai tikrai buvo neeiliniai, turėjome gražių renginių, ir už tai didelį  „ačiū" tarėme seimo nariui Sauliui Bucevičiui, rajono merui Vitalijui Mitrofanovui, bei socialdemokratų partijos pirmininkui Vladislovui Balkauskui. Jiems atsidėkojome padėkos raštais ir simbolinėmis dovanėlėmis.

      Programėlę susirinkusiems paruošė Daubiškių bibliotekos darbuotoja G. Gaučienė su jaunaisiais skaitytojais, keletą dainų atliko bendruomenės narys Juozas Uža, dar kartą stebindamas visus savo sodriu balsu. Laukdami Kalėdų senelio su mažaisiais šoko Kalėdų bobutė, būrys nykštukų, snieguolių ir linksmuolis Buratinas. Gausų būrį mūsų mažųjų Kalėdų senelis pradžiugino saldžiomis dovanėlėmis, net 52 mūsų mažieji iš šventės grįžo nešini saldainių maišelius. Kalėdų senelio dosnumu pasirūpino rajono meras Vitalijus Mitrofanovas ir socialdemokratų partijos pirmininkas Vladislovas Balkauskas. Šventę baigėme gražia vakarone su šokiais ir dainomis. Vakaronę parėmė D. ir S. Sobutai, G. ir D. Gaučai, A. ir R. Repšiai.

       Kūčių dieną aplankiau vienišus kaimo senolius, kurie negalėjo dalyvauti šventėje, pas kuriuos gal rečiau negu jie norėtų, bepraveriamos namų durys.

     - Kai žmogus ima už rankos, net nepažvelgdamas ką atnešei, net neklausdamas ko tu atėjai, kai jo akys šviečia laime, kai jis prašo prisėsti ir pabūti, kai jis apsnigtu takučiu lydi iki vartelių ir dar ilgai mojuoja linkėdamas Dievo palaimos, tada širdį užlieja neapsakomas džiaugsmas. Tą dieną, aš pati gavau daug daugiau gerumo, nei galėjau jo duoti kitiems. Kūčių dieną suvokiau didžiųjų metų švenčių stebuklą...

 

Kalniškių kaimo bendruomenės pirmininkė Edita Daniela Statkienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011.01.03 16:50
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas