2024 kovo 29 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Kartų bendravimo stovykla

2013.07.26
 

      Visi mes kasdieniniame gyvenime sutinkame įvairių kartų žmonių. Su vienais mus sieja darbo, draugystės ar giminystės ryšiai, su kitais tik pasisveikiname linktelėdami galvą, o dar su kitais - tiesiog prasilenkiame gatvėje. Visi sutiktieji, už kuriuos esame jaunesni ar vyresni, nepalieka mūsų abejingų. Mes juos gerbiame, išklausome, klausiame jų patarimo, jais džiaugiamės, o kartais stebimės, nesuprantame ar net piktinamės. Ir dažniausiai tai paaiškiname „amžiaus skirtumu".

      Žinoma, egzistuoja tam tikri skirtumai tarp vyresnių ir jaunesnių žmonių: skirtingai mąstome ir matome pasaulį, skirtingai reaguojame į nuolat vykstančias permainas, turime sukaupę skirtingos gyvenimo patirties.

      Tačiau pagrindinis dalykas - noras kalbėtis ir susikalbėti. Norėdami bendrauti jauni žmonės gali perimti vyresniųjų patirtį, o vyresnieji - pasisemti energijos ir naujų idėjų iš jaunimo.

       Siekdama paskatinti seniūnijos gyventojus žvelgti į kitos kartos žmones su pagarba, dalytis savo energija, nebijoti naujų dalykų, atsakingai vertinti kito žmogaus sukauptą patirtį, aktyviai dalyvauti savanoriškoje veikloje, Papilės miestelio bendruomenė kartu su partneriais vykdo projektą, finansuojamą LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Bendruomenių socialinės plėtros 2011-2013 metų įgyvendinimo programos lėšomis.

       Įgyvendinant projektą, liepos 15-19 dienomis neįgaliųjų klube „Parama" veikė Kartų bendravimo, sveikos gyvensenos ugdymo, socialinių įgūdžių stiprinimo stovyklėlė „Saulėgrąžos žiedas".

        Tai sėkmingo, produktyvaus kartų bendravimo ir bendradarbiavimo, pozityvaus dialogo pavyzdys, kuomet 25 skirtingo amžiaus seniūnijos gyventojai darniai veikė komandoje, į projekto veiklas kvietė įsijungti visus, besidominčius sveika gyvensena.

        Kiekvieną dieną stovyklautojai gryname ore atlikę rytmetinę mankštą ir aptarę jos naudą, gerdavo žolelių arbatą su medumi.
         Pirmąją dieną stovyklautojai kartu su žolininke farmacininke J. Balvočiūte vyko į Paragių dvarą. Dalyviai susipažino su pievose, pamiškėse ir palaukėse augančiais vaistingaisiais augalais, sužinojo apie jų gydomąsias savybes, išklausė patarimų apie augalų rinkimą ir džiovinimą bei arbatų ruošimo būdus. Apsilankę pas bitininką R.   Perminą, stovyklautojai sužinojo apie medaus savybes ir jo naudą žmogaus sveikatai.

         Antrąją dieną stovyklautojai ragavo žolelių arbatas, spėjo jų pavadinimus, piešė diagramą, kurioje žymėjo labiausiai jiems patikusią arbatą, gamino naminį muilą su žolelėmis ir medumi, susipažino su muilo atsiradimo istorija nuo senų laikų, švarinimosi tradicijomis, prausimosi ritualais, ugdė socialinius ir darbinius įgūdžius.

         Trečiąją dieną stovyklautojai diskutavo apie sveiką ir nesveiką maistą, jo naudą ir žalą žmogaus sveikatai, kūrė sveiko maisto piramidę ant modelio (stovyklos dalyvio), klausėsi patarimų apie sveiką mitybą, prisiminė patarles apie sveikatą, skaitė istorijas apie žalingus įpročius, gamino vitaminingas salotas, skanavo desertą, pagamintą iš vaisių ir uogų, ugdė socialinius ir darbinius įgūdžius.

         Ketvirtąją dieną stovyklautojai sportavo su treniruokliais, lauke žaidė sportinius žaidimus, mokėsi šokių žingsnelių, maudėsi Ventos upėje.

         Penktąją dieną stovyklautojai dalyvavo išvykoje į Kairiškių kaimą. Dalyviai susipažino su profesijomis, įkurtomis darbo vietomis kaimo vietovėje ir apsilankė: medicinos punkte, lentpjūvėje, elektrinėje, mokykloje, pas daugiavaikę mamą Barborą Eleonorą Dapšienę, LR Prezidento dekretu apdovanotą Ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medaliu. Išvykos pabaigoje stovyklautojai nuvyko į Apžadų kapelius.

         Kartų stovyklėlė įrodė, kad nėra netinkamo amžiaus kalbėtis ir susikalbėti, jei yra abipusis noras bendrauti ir sutarti. Stovyklėlės dalyviai kviečia visus kuo dažniau susitikti bendrai pozityviai veiklai: nuo bendravimo darbe ar moksle, bendruomeninėje veikloje iki sportavimo, nes kuo daugiau vietų ir galimybių skirtingų kartų žmonėms susitikti, tuo geresnis bus kartų savitarpio supratimas ir intensyvesnis tarpusavio bendradarbiavimas, tai yra mokymasis ir savitarpio mokymas, kuris suteikia galimybių išmokti svarbių ir naudingų dalykų vieniems iš kitų.


 

           Papilės miestelio bendruomenės informacija

 

  

 
  
  
Paskutinį kartą atnaujinta: 2013.08.06 08:55
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas