2021 sausio 25 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Liūdna šventė Kairiškiuose

2012.06.11
 
 

            Kairiškių mokykloje įvyko mokslo metų pabaigos šventė. Kaip ir kiekvienais metais. Bet skirtumas yra. Kairiškių mokykla nebetenka pagrindinės mokyklos statuso ir tampa pradine. Penktokai - aštuntokai ieškosis kitų mokyklų. Dalis mokytojų - darbo kitur. Padėtas prasmingas vieno etapo pabaigos ženklas.

           Mokytojų Romos Lupeikienės, Astos Malachauskaitės, Dalios Sakalauskienės paruošti mokinukai pakvietė į žaismingai dekoruotą salę, dainavo, leido kiekvienam mokytojui tarti atsisveikino žodį. Daug gėlių: iš mokinių ir iš pasiliekančių kolegių, iš mokyklos vadovės Vilijos Perminienės rankų. Padėkos raštus už darbo dešimtmečius, įprasmintus  Kairiškiuose, skyrė  Papilės Simono Daukanto gimnazijos direktorius Ramūnas Perminas.

           Nuotaika dvejopa: graudenamės, peržiūrėdami įvairiausių renginių nuotraukas, ir, leisdami į dangų aitvarus su užrašytomis svajonėmis, viliamės, kad Kairiškiai nesunyks, kad daugiafunkcinis centras įvairiai veiklai sukvies vaikus ir suaugusius. O gal  Kairiškių mokykla, pradėjusi nuo pradinės ir išaugusi iki vidurinės, vėl pakartos ratą?

 

                          Rita Masiulienė

  

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2012.06.11 09:37
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas