2021 sausio 25 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Meškerėles ant pečių, einam gaudyt ešerių!!!

2015.07.07
 
 

     Tokiu tikslu ir noru prasidėjo ankstyvas  birželio 27 dienos rytas Eglesių kaime. Ši diena pažymėta kalendoriaus lapelyje kaip Tarptautinė žvejo diena. Išvyka prie dirbtinio Šaltiškių ežero prasidėjo  4 valandą ryto. 11 dalyvių ištraukė talonėlius su numeriais, pažymėtais, kurioje vietoje dalyvis įmes savo meškeres. Siekis visų buvo vienas:  sugauti kuo daugiau žuvies ir pagauti kuo didesnę žuvį.

      Ešerėliai vartėsi dugne, bet į kibirėlius neskubėjo.

     10 valandą žvejai sunešė savo laimikius, juos pasvėrė ir sudėjo į bendrą kibirą.  Geriausiai sekėsi Karoliui Butvilui: jo laimikis buvo 15 raudelių, kurių svoris - 1,6 kg. O didžiausią (560g) ir gražiausią žuvį - lydeką  pagavo Kęstutis  Šalpys.

     Žvejų varžybos vyko įgyvendinant projektą „Su sportu susijusių iniciatyvų ir sveikesnio gyvenimo būdo propagavimas Papilės seniūnijoje-3", kurį dalinai finansuoja Akmenės rajono savivaldybė.

     Vakare visų dalyvių ir kitų bendruomenės  narių laukė įdomi  vakaronė parke, kurią vedė Daiva Šilienė ir Sigita Pundzienė.  Jos  metu vyko žvejų apdovanojimai: pastebėti buvo visi ir laimėtojai, ir tie, kuriems tądien nepasisekė.  Pažymėta buvo ir vienintelė moteris, dalyvavusi žvejyboje - Vida Kidykienė; taip pat seniausias (63m.) ir jauniausias (15m.) žvejai - Alfonsas Kidykas ir Giedrius Pundzius.

     Vakaronės kulminaciją pasiekė skaniausiai išvirta Leono Tupiko  žuvienė.  Nors veiksmas vyko lauke, bet žuvienės kvapas sklido ir buvo jaučiamas kiekvienam čia dalyvaujančiam.

     Šventės metu taip pat buvo pasveikinti vasaros jubiliatai, išrinkta gražiausia - Kidykų - sodyba. Visą vakarą grojo muzika, vyko šokiai, žaidimai. Nepamiršti buvo ir mažiausi dalyviai: su jais gražiai bendravo ir žaidimus vedė Virginija Jankauskienė.

    Vakaro pabaigoje Eglesių parke buvo nuspręsta: kitais metais tikėsimės sulaukti trofėjinių žuvų. Ale visiem „nei žvyno, nei uodegos".

 

     Eglesių kaimo bendruomenės informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015.07.07 13:39
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas