2020 rugpjūčio 7 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Moksleiviai žaidė šaškėmis

2014.06.04
 


            Baigiantis mokslo metams ir prasidėjus ilgai lauktai vasarai, Papilės seniūnijoje surengtas šaškių turnyras moksleiviams. Dėl įsteigtų prizų panoro kovoti 12 dalyvių.

            Turnyras, vykęs K. Narščiaus bibliotekos patalpose, užtruko gerą pusdienį. Kaip ir buvo tikėtasi, nugalėjo Benas Karalius, surinkęs 10 taškų iš 11 galimų. Patyręs tik du pralaimėjimus, antras liko Edgaras Narušaitis. Trečioji prizinė vieta atiteko Gediminui Ružei (7.5 tšk.). Įdomu pažymėti, kad varžybose dalyvavo net trys broliai Narušaičiai: Erikas liko ketvirtas, o jo jaunesnis broliukas Deividas – vienuoliktas.  Vienintelė dalyvavusi mergaitė Liveta Abelkytė, deja, liko be pergalių.

            Turnyro prizininkai apdovanoto medaliais, diplomais ir saldumynais. Be to, nugalėtojui atiteko Pergalės deivės Nikės statulėlė.

            Už iniciatyvą, rengiant turnyrą, dėkojame bibliotekos vedėjai Rimai Karlienei, o už finansinę paramą – verslininkui Rolandui Dargiui.

 

            Varžybų vyr. teisėjas Igoris Jaroševas

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014.06.04 14:40
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas