2020 rugpjūčio 3 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Paminėta Baltų Vienybės diena

2015.09.23
 

             Kalendorius skelbia, kad rugsėjo 22-oji,- Baltų Vienybės diena. Šis įvykis siejamas su baltų kovomis prieš  kryžiuočių ordiną. Ordino išpuoliai neaplenkė ir Papilės. 1339m. vasarį buvo norima užkariauti ir šį kraštą. Tačiau begalinis šaltis išguldė daug priešų ir ordinas turėjo trauktis. Kaip rašoma monografijos „Papilė“ I d.- priešas daugiau čia negrįžo.

               Papilėje šią datą minėjome jau 6-ą kartą. Pirmieji trys renginiai vyko ant 2-ojo piliakalnio. Vėliau šios datos dėl prasto oro paminėtos kultūros namuose ir S. Daukanto muziejaus kiemelyje.

        Šiemet renginys prasidėjęs S. Daukanto aikštėje tęsėsi prie kultūros namų. Iš didžiojo istoriko aikštės 9-osios Papilės šaulių kuopos nariai, vadovaujami vado V. Vaičiaus, iškilmingai atnešė  Baltų vienybės ugnį į kultūros namų kiemelį. Čia minutėlei  susitelkė  apie simbolinį lauželį ir su visais kartu mintijo, kokia svarbi ši diena  visame Baltijos jūros regione.

        Renginį vedė režisierė N. Grudžinskienė. Jos skaitomos poeto B. Brazdžionio eilės persipynė su Papilės kultūros namų folkloro ansamblio „Liepužė“ (vadovė D. Savickienė) atliekamomis dainomis. Senųjų papilėniškių sakmes pasakojo 5 b klasės mokiniai Neda Kyzikaitė ir Titas Spaičys. Mūsų pradinukų sukurtas sakmes ir pasakojimus porino 5 b klasės mokinė Justė Jašmontaitė ir trečiokė Eglė Dapšytė. Pristatėme mūsų pradinių klasių mokinių sakmių aplanką „Papilės krašto vietovardžiai". Vaikus paruošė pradinių klasių mokytojos Dalia Karvelytė ir Salomėja Dapšienė.

        Maloniai nuteikė Ventos kultūros namų folkloro kolektyvas (vadovė D. Tenienė) atlikęs įvairių stilių dainų apie Žemaitiją ir meilę Lietuvai.

       Papilės seniūno padėjėja B. Ungeitienė pasidžiaugė tradiciniu renginiu ir kvietė kitais metais aktyviau dalyvauti.

       Ventos regioninio parko direktorius A. Almanis pasveikino visus su Baltų vienybės diena, priminė jos svarbą.

       Kultūros namų vadovė V. Kupstienė padėkojo dalyviams ir žiūrovams, tikėdama, kad kitais metais šią datą minėsime, ten kur 2010 m. ir pradėjome,- ant 2- jo Papilės piliakalnio

       Dar kartą širdyse pabuvom su kaimynais latviais. Juk baltiškųjų tautų vienybė ir sandrauga ne tik yra brangi, bet ir reikšminga.

 

         Kultūros namų informacija

 

  
  

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015.09.24 16:37
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas