2020 rugsėjo 24 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Eglesiai dalijosi bendravimo džiaugsmu

2011.10.20
 
              Spalio 16d.  Eglesių kaimo bendruomenė „Papartis", vykdydama projektą „Dalinkimės bendravimo džiaugsmu", organizavo turiningą išvyką į Kaišiadorių rajoną. Išsipildė seniai brandinta mintis, kad reikia susirasti  draugų iš kitų rajonų. Mus sudomino bendruomenė iš Paparčių kaimo „Viltija", ir ne tik dėl panašaus pavadinimo, bet ir dėl sėkmingai vykdamos projektinės veiklos.

             Nusivilti tikrai neteko: Kai­šia­do­rių kul­tū­ros cen­tro Pa­par­čių fi­lia­lo va­do­vė, dai­li­nin­kė-res­tau­ra­to­rė Aud­ro­nė Ne­niš­kie­nė su būreliu Paparčių kaimo jaunimo nuoširdžiai mus sutiko ir papasakojo apie  kaime esančius kultūros paminklus, apie vykdomus paveldo išsaugojimo projektus. Smagiai klegėdamas abiejų bendruomenių jaunimas pakilo į Paparčių piliakalnį, nuo kurio atsivėrė vaizdinga apylinkių panorama.

            Didžiausią įspūdį paliko drauge aplankytas už  kelių kilometrų esantis moterų vienuolynas, tiksliau -  Betliejaus Mergelės Marijos ėmimo į dangų vienuolija. Nors savo  teritorijos vienuolės neapjuosė aukšta tvora, šiame gamtos kampelyje tvyro visiška tyla bei ramybė.  Stengėmės nedrumsti tos ramybės ir mes: tyliai apžvelgę jaukią bažnytėlę, išvykome pasirašyti bendradarbiavimo sutarties. Tikimės, kad šis susitikimas - tik pirmas draugystės ir bendradarbiavimo laiptelis.

           Paparčiai - tai tik vienas iš kelionės tikslų. Bendruomenės nariams, o ypač jaunimui, svarbu nepamiršti savo šaknų - istorijos, etnokultūros. Visa tai surinkta muziejuje po atviru dangumi Rumšiškėse, kurį mes aplankėme dar kelionės pradžioje. O grįžtant Kauno mariose mūsų laukė didelis komfortiškas kateris „Vakarė" ir jo kapitonas Garis.  Viršutiniame laivo denyje yra įrengta apžvalgos aikštelė, iš ten mes grožėjomės puikiais Kauno marių vaizdais,  Pažaislio vienuolynu. Įdomu buvo paklausyti kapitono pasakojimų, o kai kam teko laimė  patiems palaikyti savo rankose laivo šturvalą.

         Grįžome jau sutemus, pavargę, bet laimingi nuo patirtų malonių akimirkų.

 

Bendruomenės pirmininkė Irena Rimkienė

 

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011.10.20 09:44
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas