2020 rugpjūčio 8 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Papilėje skambėjo XVI „Rudens melodija“

2016.11.29
 

      Lapkričio 26 d., kaip ir kasmet, įvyko tarpregioninis jaunimo ir suaugusiųjų solistų ir vokalinių ansamblių festivalis „Rudens melodija“. Gūsingas vėjas ir lietus nebuvo kliūtis nei atlikėjams nei žiūrovams. Kultūros namuose aidėjo tvirti ir gražūs, profesionalūs balsai, įvairiausių žanrų dainose.

      Festivalio pradžią paskelbė Akmenės r. sav. kultūros centro direktorė E. D. Statkienė. Direktorė palinkėjo gerų emocijų žiūrovams, o atlikėjams - drąsos ir pasitikėjimo savimi.

      Renginio vedėja (Papilės kultūros namų darbuotoja I. Nocienė) po gražios rudeniškos įžangos, pirmiausia į sceną pakvietė Papilės kultūros namų mišrų vokalinį ansamblį, kurio vadovė D. Savickienė. Ši vadovė festivaliui parengė dar vieną kolektyvą, tai moterų vokalinį ansamblį, kuris sulaukė didelio žiūrovų palaikymo. Kolektyvo premjera parodė, kad tai daug žadantis kolektyvas. Koncertmeisteris - Ventos muzikos mokyklos mokytojas metodininkas R. Dievinas.

     „Rudens melodijoje“ kaip jau įprasta, taip pat dalyvavo kolektyvai iš kaimyninių rajonų. Šiemet atvyko Šiaulių rajono Švietimo centro Kuršėnų TAU (trečiojo amžiaus universiteto) dainavimo studijos moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas papilėniškiams puikiai pažįstamos L. Jaroševienės. Taip pat žiūrovus užbūrė savo pasirodymu Šiaulių r. sav. kultūros centro Meškuičių filialo moterų vokalinis ansamblis „Smiltelė“, kurio vadovė R. Zelbienė. „Smiltelės“ vadovė taip pat, pasirodė kaip solistė, sužavėjusi net išrankiausius klausytojus. Pasirodė ir Tryškių (Telšių r.) kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Mondriuosės“, su vadove L. Petraityte, bei Viekšnių (Mažeikių r.) kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis su vadove V. Krasauskiene. Į sceną žengė ir Papilės neįgaliųjų klubo „Parama“ moterų kvartetas su vadove G. Dokšiene.

      Renginyje dalyvavo ir jaunieji atlikėjai. Savo solinius pasirodymus parodė M. Pundzius - Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos moksleivis, bei mokytojo metodininko V. Virbicko vadovaujamas Papilės S. Daukanto gimnazijos merginų duetas (vokalas - D. Pigulevičiūtė, gitara - M. Mickutė).

      Renginio kulminacija tapo visų kolektyvų sudainuota G. Tautkaus ir J.Marcinkevičiaus daina „Tėvyne dainų ir artojų“.

      Galiausiai, kultūros centro direktorė E. D. Statkienė bei Papilės kultūros namų vadovė kultūrinei veiklai V. Kupstienė įteikė padėkos raštus ir floristines puokštes visiems kolektyvų vadovams. Taip pat padėkojo gimnazijos gėlininkų būrelio A. Buinienei už pagalbą rengiant scenografiją. Kad festivalio dalyviai galėtų ne tik pavakaroti, bet ir pasivaišinti dalinai pasirūpino UAB „Imena“ savininkas R. Dargis, bei K. Baginskio mėsinė. Nuoširdus jiems ačiū.

                                            

                             Papilės kultūros namų informacija

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016.11.29 12:54
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas