2021 sausio 25 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Papilėje - kūrybinės stovyklos

2011.06.29
 
  

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos jaunimo reikalų departamentui buvo pateiktos 47 paraiškos iš visų Lietuvos regionų. Finansavimui atrinkti tik 7 patys geriausi projektai, tarp jų - ir papilėniškių.

Projekto autorė ir vadovė- kultūros namų vedėja ir bendruomenės narė Virginija Kupstienė. Laimėta suma - 7300 Lt.

            Projekto vykdyme dalyvaus jauni žmonės (14-29 m.)  -  daugiausia Papilės seniūnijos gyventojai. Po keletą dalyvių žada atvykti iš Agluonų bendruomenės, taip pat partneriai iš probleminių  Joniškio ir Mažeikių rajonų.

             Projekto tikslas - skatinti nedirbantį, nesimokantį, neapsisprendusį jaunimą kurti, kad ir nedidelį, savo verslą. Taip pat kūrybinėse stovyklose galės dalyvauti ir keletas vyresnių nei 29 m. amžiaus žmonių.

            Jau nuo pirmadienio Papilės kultūros namuose prasidės stovyklos mokymai „Molis prabyla ne tik profesionalų rankose". Jų metu  susirinkusieji bus mokomi gaminti įvairius suvenyrus iš molio ir modelino, tame tarpe ir su Papilės simbolika. Manome, kad gražiausius iš jų galėsime padovanoti  miestelio didžiųjų švenčių svečiams. Papilę dėl gražaus kraštovaizdžio ir įžymių vietų aplanko daug turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Todėl atvykusiems bus puiki galimybė parvežti dovanų artimiesiems. Šios stovyklos mokymus ves Papilės S.Daukanto gimnazijos technologijų vyr. mokytoja ir kultūros darbuotoja Jolanta Rimkuvienė. Jai talkins N.Akmenės muzikos mokyklos keramikos mokytoja Milda Kumpikevičiūtė.

Kita kūrybinė stovykla- „Papuošalai iš odos - šiuolaikinė mada". Jos metu dalyviai bus mokomi  gaminti įvairius papuošalus: seges, apyrankes, vėrinius. Mokymus ves Jolanta Rimkuvienė. Jau šį penktadienį įvyks seminaras, kuriame dalyviai bus supažindinti su priemonėmis, medžiagomis,  reikalingomis darbui, ir jų technologinėmis savybėmis.

            Abiejų stovyklų metu  projekto dalyviai pietaus S.Daukanto gimnazijos valgykloje. Pertraukėlių  metu užkandžiaus kultūros namuose

            Pasibaigus kūrybinėms stovykloms rajone, galbūt, ir kaimyniniuose rajonuose bus rengiamos darbų parodos. Rugsėjo-spalio mėnesį keletą darbų turėsim pristatyti į Vilnių,  į  jaunimo reikalų departamento organizuojamą renginį.

Nuoširdus "ačiū" bendruomenės pirmininkei Dovilei Joniškienei ir finansininkei Jolantai Irnienei, kurios taip  pat prisidės prie projekto vykdymo.

 

Projekto vykdytojų informacija
Paskutinį kartą atnaujinta: 2011.06.29 16:23
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas