2020 rugpjūčio 4 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Papilėniškiai ruošėsi ir šventė Heloviną

2016.11.04
 

     Spalio 31 d. Papilės kultūros namai minėjo neseniai Lietuvoje atsiradusią Helovino šventę. Šventės idėja - papuošti kultūros namų kiemelį moliūgais-žibintais ir prisidėti prie organizuojamos akcijos „moliūgo šviesa“.

     Papilės miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai šiemet džiaugėsi puikiu derliumi - tai išduoda jų auginti ir šiai akcijai padovanoti didžiuliai raudonskruosčiai moliūgai. Už visus juos nuoširdžiai dėkojame: L. ir A. Koriznoms, L. Garalienei, I. ir J. Akučkams, R. Razvadauskienei, J. Trakšelienei, Z. ir B. Kudulams, G. ir P. Zaremboms, M. ir H. Liachauskams, bei L. ir R. Grigučiams (Šiauliai). Moliūgų išskaptavimas ir puošimas, įvairiausiomis išraiškomis, taip pat subūrė nemažą būrelį žmonių. Prie kultūros namų darbuotojų noriai prisijungė: B. Daunienė, S. Vaišnorienė, S. Girdvainienė ir V. Šimanskienė, Rytis Laurinaitis, ir jo bičiuliai.

    Itin gražų pirmadienio vakarą, 19 val. keistuoliai moliūgai nušvietė Papilės kultūros namų kiemelį, savo jaukia šiluma. Moliūgus gražiai išeksponuoti darbuotojams padėjo būrelis jaunimo.

    Šalia jų plevėsavo ir medžiuose įsitaisę vaiduokliai - skraiduoliai. Įspūdį paliko ir šalia vaikščiojantys vaikai, virtę zombiais, vampyrais ir raganomis, kurie apsilankė Helovino diskotekoje.

     Kad ir kokia ši šventė būtų keista ir nauja mūsų tradicijoms, tačiau Papilės ir aplinkinių miestelio kaimų  gyventojai gužėte gužėjo pažvelgti kokia spalvinga šventė atkeliauja ir į mūsų kraštą... Tikimės, jog kasmet galėsime džiaugtis dar didesniais, bei geresniais įspūdžiais.

 

                   Kultūros namų informacija

 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2016.11.04 09:25
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas