2020 rugpjūčio 7 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Papilėniškiai „Smuikelio" šventėje

2011.06.08
 
 

Šventėje dalyvavo visos rajono seniūnijos. Kiekvienai jų buvo duota tema, pagal kurią turėjo būti parengtas kiemelis ir programa. Papilei atiteko Jurginių šventė. Šį pavasarį prie Augustaičių malūno atšvęstos ketvirtosios tradicinės Jurginės. Taigi, ši tema mūsų kultūros darbuotojams nebuvo netikėta, na o įrengti kiemelį reikėjo išmonės. Be bendruomenės paramos ir išmonės  būtume sunkiai išsivertę. Idėją kaip įrengti kiemelį pasiūlė Raudonskardyje gyvenantis Vaidas Beišinas, o jai įgyvendinti talkino visas būrys Vaido kaimynų. Nuo pat šeštos valandos ryto vyrai plušėjo: statė „Jurgio kiemą", „dengė" stogą, tvėrė tvorą, apgyvendino gandrą lizde. O kai atvyko likusieji šventės dalyviai, jau ir ugnis įmantrioje savadarbėje krosnyje degė, ir žuvienė buvo užkaista, beliko tik Rimanto Kupsčio Ventos upėje sugautą šapalą į puodą įmesti. Na, o kad vaišių nepritrūktų, užkaitėme antrą puodą žirnių košei, galiausiai - kaip Jurginės be kiaušinienės - kepėme storą ir sočią kiaušinienę. Visi paruošiamieji darbai buvo atlikti laiku, todėl beliko laukti savo programos pristatymo ir svečių savo kiemelyje.

            Jurginių papročius pristatė Kultūros centro specialistė Jolanta Rimkuvienė ir aktyvi bendruomenės narė Stasė Vaišnorienė, jų pasakojimus keitė Antano Erlicko vadovaujamos kaimo kapelos smagios melodijos.

            Po prisistatymo programos sulaukėme gausaus būrio svečių, kuriuos vaišinome savo paruoštais valgiais. Visi lankytojai džiaugėsi mūsų kiemeliu ir  dėkojo už gardžią žuvienę, kiaušinienę ir žirnių košę.

            Nuoširdžiai dėkojame visiems, kas nors bent kiek prisidėjo, kad mūsų kiemelis „Smuikelio" šventėje būtų išskirtinis. Talkininkų buvo tikrai daug. Didžiausias indėlis atiteko Vaidui Beišinui, jo mamai-šeimininkei ir visai Raudonskardžio komandai. Dėkojame visiems kiemelio rėmėjams: kultūros darbuotojams ir vedančiosioms,  Kalniškių bendruomenės pirmininkei Editai Danielai Statkienei, gėlėmis papuošusiai kiemelį, Papilės bendruomenės pirmininkei Dovilei Joniškienei, Pranciškui Zarambai, seniūnijos darbuotojai Daivai Gauronskienei ir visiems svečiams, kurie aplankė, pasivaišino ir pasidžiaugė mūsų kiemeliu.

 

Seniūno padėjėja Birutė Ungeitienė

 

 

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011.06.09 09:57
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas