2021 sausio 25 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Papilės miestelio šventė skelbia rudens pradžią

2015.09.15
 

              Vis žemiau nuo vaisių linkstančios obelų šakos, raustančios šermukšnių kekės išduoda ateinantį rudenį. Papilės miestelio tradicinę šventę, eilę metų vykstančią Šilinių švenčių metu, orai dažniausiai lepina. Vėjelio vėsa šventės dalyvius, išeinančius iš namų, ragino ant pečių užsimesti šiltesnį rūbą – ir tai tik vienintelis nepatogumas, kad Papilės šventė vyksta ne vidurvasarį.

              Tradicinei miestelio šventei buvo skirtas Vytauto Kniežausko knygos „Vėjų verpetuose“ ir Rūtos Kniežauskienės siuvinėtų paveikslų parodos pristatymas Simono Daukanto muziejuje, bei Onutės Fokienės fotografijų paroda “Sustabdytos akimirkos“,  Kazio Narščiaus bibliotekoje.

              Šeštadienio popietę Papilės kultūros namuose šventė prasidėjo Etnografinių regionų metams skirtu videoreportažu „Pasakuo ir puorėn papilieniškė“, bei Akmenės rajono kultūros centro spektakliu „Žemaitė ir trys mylimos“ (režisierė Andrėja Gričiutė).

              Šventė tęsėsi Papilės miestelio parke, kur mažuosius dalyvius linksmino pasakos herojus Buratinas ir jo draugai.

              Tradicinės miestelio šventės dalyvius pasveikino rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, atvykęs į šventę su dovanomis. Rajono gražiausių sodybų atrinkimo komisija pripažino Editos ir Žydrūno Krasauskų sodybą iš Papilės miestelio, Nepriklausomybės g. 158. Šeimininkams meras atvežė lentelę su užrašu „Gražiausiai tvarkoma aplinka 2015“ ir piniginę dovaną.

              Papilės seniūnas Antanas Vaičius pasveikinęs į šventę susirinkusius, taip pat nestokojo prizų ir dovanų. Pirmiausia sveikinimai buvo skirti bendruomenėms – vasaros sporto žaidynių, vykusių tarp bendruomenių, rugpjūčio 29 d., S. Daukanto gimnazijos stadione, nugalėtojoms. Susumavus rezultatus  I vieta buvo pripažinta Kalniškių kaimo bendruomenės komandai, II-oji –  Papilės miestelio, ir III-oji – Daubiškių kaimo bendruomenei. Likusios komandos dalyvės buvo nominuotos. Komanda Debiutante buvo pripažinta neseniai susikūrusi Raudonskardžio bendruomenė, Masiškiausia bendruomene – Eglesių ir Azartiškiausia – Klaišių kaimo bendruomenė. Specialiomis regalijomis ir piniginėmis dovanomis apdovanoti seniūnijos bendruomenių varžybų teisėjai Birutė ir Regimantas Dauniai, bei Pranas Ramaška.

              Knygos „Papilė širdyse ir likimuose“ dovanotos gražiausių sodybų šeimininkams Editai ir Žydrūnui Krasauskams iš Papilės miestelio,  Janinai Bulauskienei ir Petrui Vaičiui iš Eglesių kaimo, Reginai ir Stasiui Lindautams ir Jolantai ir Valdui Venckams iš Pelkelės kaimo, bei Živilei ir Sergej Palijčuk iš Daubiškių kaimo.

               Specialios regalijos skirtos pastoviems miestelio švenčių rėmėjams – verslininkui Rolandui Dargiui ir Kredito unijos „Tikroji viltis“ valdybos pirmininkui Ramūnui Stonkui.

              Palaikydami  žurnalo „Sodo spalvos“ idėją 2015-uosius paskelbti SAULĖGRĄŽŲ METAIS, Papilės miestelio bendruomenė kvietė seniūnijos gyventojus dalyvauti fotokonkurse. Interneto naudotojai iš Papilės krašto svetainėje ir socialiniame tinkle Facebook Papilės bendruomenės paskyroje paskelbtų 32 fotografijų pačia gražiausia išrinko 26-uoju numeriu pažymėtą nuotrauką. Jos savininkė Jūratė Šiurkuvienė apdovanota bendruomenės piniginiu prizu.

              Apdovanojimams išsekus, seniūnas pagarsino šventę lėšomis, darbais, kitu indėliu rėmusius: UAB „Idavang“, Papilės žemės ūkio bendrovė, Papilės seniūnijos rėmimo fondas, Papilės miestelio bendruomenė, Draginių kaimo bendruomenė, UAB „Imena“, Sauliaus Bucevičiaus labdaros ir paramos fondas, Kredito unija „Tikroji viltis“, ūkininkai Mindaugas ir Andrius Šiurkai, Dovilė ir Kazys Joniškiai, Stanislavos Varanavičienės parduotuvė, verslininkai Lina ir Edgaras Dainiai, Edvardas Liachauskas, Angelė Buinienė. Informaciniai rėmėjai: „Vienybės“ laikraščio redakcija, UAB „Ilora“. Seniūnijos bendruomenių varžytuves rėmė Kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

              Šventės dalyviai iš arti galėjo  apžiūrėti Krašto apsaugos 6-osios Prisikėlimo rinktinės ginklų reprezentaciją. Papilės kultūros namų direktorė Virginija Kupstienė kariškiams padėkojo įteikdama duonos kepalėlių.             

              Vakarėjant šventę nuspalvino muzikos garsai visiems skoniams. Koncertinę diskoteką atliko pusbroliai Aliukai ir sesutė, jaunimą audrino pamėgta grupė E.G.O., iki vidurnakčio šėlo gegužinė su Papilės kultūros namų pramogine grupe „Tandemas“.

              Tradicinė miestelio šventė kelintus metus iš eilės – blaivi. Papilės miestelio bendruomenės pirmininkė Dovilė Joniškienė su pagalbininkais visus šventės dalyvius vaišino žirnių koše ir karšta arbata.

              Sutemus dangų nušvietė šventiniai fejerverkai, kuriuos dovanojo Papilės seniūnijos rėmimo fondas.

              Sekmadienį Papilėje vyko didieji Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidai. Šv. Mišias Papilės Šv. Juozapo bažnyčioje aukojo Akmenės Šv. Onos parapijos klebonas Kan. Egidijus Zulcas.

              Po mišių  neskubėję skirstytis papilėniškiai ir svečiai klausėsi operos solistės Jurgitos Lopetaitės-Mičinskės ir pianistės Nijolės Baranauskaitės jaudinančio klasikinių kūrinių koncerto.

             

              Papilės seniūnijos informacija

   
  
  
  

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015.09.15 10:56
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas