2020 spalio 23 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Paskaita „Pinigų reikšmė mūsų gyvenime“

2019.11.13
 

     Nereta šeima, norėdama ką nors įsigyti, planuodama atostogas ir besirūpindama ateitimi, yra priversta taupyti. Ar gali šioje situacijoje pagelbėti šeimos biudžeto fiksavimas ir nuolatinė kontrolė?

   2019 m. spalio 11 d. Papilės miestelio K. Narščiaus bibliotekoje organizavome švietėjišką paskaitą „Pinigų reikšmė mūsų gyvenime“. Paskaitą vedė lektorius, Kredito unijos valdybos pirmininkas, finansų konsultantas Ramūnas Stonkus. Paskaitos pasiklausyti ir diskusijoje dalyvauti atvyko ir kolegos socialiniai darbuotojai su kuruojamų šeimų nariais iš Ventos ir Akmenės seniūnijų.

     Paskaitos metu kilo įdomus retorinis klausimas: kodėl valstybė įpareigoja įmones teikti finansines ataskaitas, tačiau vaikų net mokykloje nemoko apie finansinio raštingumo pagrindus?  

     Lektorius R. Stonkus akcentavo, kad planuojant šeimos biudžetą tikslinga: išsikelti svarbiausius tikslus, susidaryti šeimos biudžetą, skaičiuoti išlaidas.

     Dalyviams teko pamąstyti, kokie yra taupymo variantai, kiek išleidžiame pinigų šiandien, kodėl reikia taupyti senatvei, kas tai yra finansinis raštingumas, kas tai yra kriptovaliutos, ir kt.

     Baigiantis paskaitai jos dalyviai susimąstė, kad reikia kantrybės norint vesti namų buhalteriją ir ypač tai daryti ilgesnį laiką, tuomet bus pasiekta neįtikėtinų rezultatų bei susiformuos įgūdis daryti teisingas išvadas ir žinoti, kur dingsta pinigai.

     Paskaita iškėlė ir daugiau diskutuotinų temų: dėl antstolių, finansinės paramos jaunoms šeimoms įsigyjant pirmą būstą.

   Nuoširdžiai dėkojame R. Stonkui, atradusiam laiko įdomiai švietėjiškai paskaitai.

 

Akmenės rajono paramos šeimai centro Pagalbos šeimai padalinio socialinės darbuotojos Dovilė Spaičienė, Kristina Sabaitienė

   
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019.11.13 14:04
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas