2020 rugpjūčio 4 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Su vasara atsisveikinome sportuodami

2014.09.04
 

            Eglesių kaimo bendruomenė „Papartis“ vasarą pasitiko šokiais, o atsisveikino sportuodama. Vykdydami projektą „Sveikatos gerinimas per judėjimą (šokį, sportą, keliones)“ birželio pradžioje  vasaros šventės metu rinkome geriausius valso šokėjus. Valso karaliais buvo pripažinti Eugenija ir Mindaugas Gabaliai bei Dalia Gečienė ir Vygandas Perminas.

          Antrame projekto etape  priešpaskutinę vasaros dieną Eglesių kaime vyko sportinės varžybos, kuriose dalyvavo Eglesių, Šaltiškių bei kaimyninių Klaišių vaikų ir jaunimo komandos.

          Bėgimo su kliūtimis estafetėje komandos buvo mišrios (berniukų ir mergaičių iš minėtų trijų kaimų), todėl tiesiogine žodžio prasme – nugalėjo draugystė.  O vietoj medalių abiems komandoms buvo įteikti atšvaitai.

           Kvadrato varžybose taip pat buvo mišrios komandos,  kova tarp jų buvo atkakli, bet draugiška. Ir sėkmė abi komandas lydėjo permainingai.

         Tinklinį žaidė dvi Eglesių –Šaltiškių komandos, bet abiem teko pripažinti Klaišių komandos pranašumą. O krepšinyje pranašesni buvo šeimininkai.

         Individualiose lanko sukimo varžybose nebuvo lygių klaišiškei Evelinai Jarutytei, o virvute geriausiai šokinėjo šaltiškietė  Gabija Lideikytė.

          Ir organizatoriai, ir svečiai sutiko su mintim, kad svarbu ne rezultatai, o drauge smagiai ir naudingai praleistas laikas. Visi dalyviai patenkinti ir kukliais prizais, ir negausiomis vaišėmis, nes buvo nutarta pataupyti lėšas kelionei į Platelius. (III projekto etapas)

        Šventės pabaigoje buvo atidaryta pagal VVG projektą  „Viešųjų erdvių sutvarkymas Eglesių, Paeglesių ir Dabikinės kaimuose“ įrengtą vaikų žaidimo aikštelė. Bendruomenės pirmininkė įteikė raktus nuo aikštelės vartų keturioms jaunoms šeimoms ir suteikė teisę perkirpti juostelę žaidimų aikštelės įkūrimo  idėjos autorei Dainorai Šalpienei.

          Nuoširdžiai dėkojame už paramą Akmenės rajono savivaldybei,  Akmenės VVG, UAB „Idavang“, o taip pat visiems prisidėjusiems prie aikštelės sutvarkymo darbų: ūkininkui Algirdui Martyšiui,  AB „Kalcitas“ Šaltiškių molio karjero  vadovui Arūnui Čepui,  R. Kraujučio įmonės „ARAS“ vadovui Rimantui Kraujučiui, bei jų darbininkams.

 

          Eglesių kaimo bendruomenės „Papartis“ pirmininkė Irena Rimkienė

 

  
  

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014.09.04 12:43
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas