2020 rugpjūčio 8 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Šventėme Vasario 16-ąją

2015.02.17
 

            Sekmadienį, Vasario 16-osios išvakarėse, Papilės Šv. Juozapo bažnyčia Šv. Mišioms pasipuošė Papilės S. Daukanto gimnazijos moksleivių piešiniais-paroda „Papilės pilys" ir Šaulių kuopos jaunimo suneštomis tautinėmis vėliavomis. Seniūno Antano Vaičiaus sumanymui surengti Vasario 16-osios šventinę eiseną pritarė ir jaunieji Šauliai ir į atsargą išėję kariškiai papilėniškiai: Jonas Mažylis, Alfonsas Daunys, Klemensas Paulauskis. Po Šv. Mišių eisena J. Basanavičius gatve ėjo iki S. Daukanto paminklo. Aikštėje, giedant tautinę giesmę, pakeltos Europos sąjungos, Lietuvos ir Papilės miestelio vėliavos. Jas pakelti patikėta kraštiečiui daktarui Algirdui Gauronskiui, kariškiui Jonui Mažyliui ir jaunųjų Šaulių atstovams. Nemažas būrys papilėniškių, lydimi vėliavnešių, nužygiavo į ką tik renovuotus kultūros namus.

            Kultūros namuose šventė prasidėjo scenos uždangos simboliniu atidarymu,  perkerpant juostelę. Kultūros namų vedėja Virginija Kupstienė nuoširdžiai padėkojo renovaciją atlikusiems UAB „SMD“ vadovams, projektą rengusiems ir papildomai lėšų skyrusiems Akmenės rajono savivaldybės administracijos vadovams, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus darbuotojams, Kultūros centro vedėjai, seniūnui. Papilės kultūros namų saviveiklininkai ir salės žiūrovai aplodismentais ir daina „Ąžuolai žaliuos“  padėkojo visiems, kas lėšomis, darbais ir patarimais prisidėjo prie Kultūros namų sutvarkymo.

            Seniūnas Antanas Vaičius šventės dalyvius pasveikino su iškilia  Nepriklausomybės švente, bei pristatė praėjusių metų Kilniausio poelgio nominacijos laureates. Šiais metais Kilniausio poelgio nominacija suteikta S. Daukanto gimnazijos gėlininkei Angelei Buinienei už neatlygintiną bažnyčios, Kultūros namų ir bendruomenės renginių dekoravimą, puošimą įvairioms šventėms. Už visuomeninę veiklą rėmimo fondo ir miestelio bendruomenės veikloje, projektinę veiklą, lėšų pritraukimą ir pagalbą bendruomenėms ir nevyriausybinėms organizacijoms jas įsisavinant  nominacija suteikta seniūnijos socialinio darbo organizatorei Jolantai Irnienei.

            Su Vasario 16-osios švente visus susirinkusius papilėniškius, ir su Kultūros namų renovacijos darbų pabaiga šių namų vedėją Virginiją Kupstienę ir darbuotojus sveikino rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, administracijos direktorius Apolinaras Nicius, vicemerė Julija Juškienė, Tarybos narė Jadvyga Dunauskaitė, seimo nario padėjėja Rima Seniūnienė, Kairiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Masiulienė, Papilės miestelio bendruomenės pirmininkė Dovilė Joniškienė ir finansininkė Jolanta Irnienė.

            Pranešimą „Nepriklausomybės įamžinimas Lietuvoje ir Papilėje“ perskaitė Lietuvos Architektų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas, architektas Šarūnas Sabaliauskas. Pranešėjas skaidrėse parodė variantus, kaip galėtų atrodyti Lietuvos 100-mečio įamžinimo  akcentas aikštėje prie bažnyčios ir šios aikštės sutvarkymo vizija. Mintimis apie Lietuvai svarbios datos įamžinimą pasidalino "Vienybės" laikraščio redaktorius Leopoldas Rozga ir patikino, kad papilėniškiai jau ne kartą įrodė, kad geba ir gali susitelkti pačių išsikeltiems tikslams pasiekti.

            Komiteto Lietuvos 100-mečiui įamžinti pirmininkas Algirdas Gauronskis, nariai Gražina Gauronskienė ir seniūnas Antanas Vaičius asmeninėmis dovanėlėmis apdovanojo bažnyčioje surengto piešinių konkurso "Papilės pilys" nugalėtojas: Silviją Jarutytę, Rimantę Kanskinaitę ir Mariją Daunytę.

            Šventę vainikavo  labai lietuviškas ir šiltai žiūrovų priimtas Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „SAULĖ“ (vadovas Darius Daknys) koncertas.

 

 

                      „Papilės krašto“ informacija

  
  
  
  
  
  
  

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015.02.19 14:03
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas