2020 lapkričio 26 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Vaikų vasaros stovykla “Gaudom vasaros vėją”

2019.08.09
 

     Liepos 8 – 12 dienomis Gumbakių kaime buvo vykdomas Akmenės rajono savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklinio amžiaus vaikams. Stovykla vyko antrus metus, tikimės, kad taps tradicine. Organizuojant šią vasaros užimtumo stovyklą siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu bei ugdyti vaikų pilietiškumą, pagarbą vienas kitam. Vasaros stovyklos „Gaudom vasaros vėją” dalyviai ne tik dalyvavo puikioje stovyklos programoje, bet vyko į edukacines bei pramogines ekskursijas. Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą. Šių metų stovyklos programa buvo įdomi, veiklos įtraukiančios, o kiekviena diena vis kitokia.

      Stovyklos metu vyko kūrybiniai užsiėmimai, kurių metu vaikai piešė ant puodelių ir lėkštučių porcelianui skirtais dažais, dekoravo akmenukus. Lankėsi Klykoliuose, kaimo bendruomenės pirmininkė su vyru mokė vaikus lieti žvakes, lankėsi kaimo buities muziejuje, Klykolių bažnyčioje. Stovyklos dalyviai vyko į Lazdynų Pelėdos muziejų Paragių dvare, muziejaus vadovė buvo paruošusi kūrybinį mąstymą skatinančių vaidybinių užduočių, komandinį ryšį stiprinančių senovinių žaidimų, dalyviai kūreno laužą, kepė dešreles. Labiausiai vaikų laukta kelionė į Radailius, ten vaikai aplankė dinozaurų parką ir apverstą namą, turėjo galimybę susipažinti su dinozaurais, mėgautis atrakcionais. O kaip atvykus netoli Klaipėdos neaplankyti jūros? Žinoma, buvo nubėgę pasisveikinti ir su ja. Na, o paskutinę stovyklos dieną buvo atsisveikinimo su stovykla metas. Tačiau ir jis buvo pilnas įdomių veiklų. Vaikai šoko, dainavo, dalyvavo sportinėse varžybose, žaidė stalo tenisą, leido muilo burbulus, virė sriubą ant laužo, ragavo skanumynus, kūnus puošėsi tatuiruotėmis, dalinosi įspūdžiais ir svarstė ką norėtų veikti stovykloje kitais metais.

     Dėkoju Akmenės rajono savivaldybei už finansavimą, stovyklos vadovei Audronei Šiurkuvienei už pagalbą organizuojant ir įgyvendinat projektą, pedagogei Aušrai Jankaitienei už meno pamokėlę, mamoms, Audrai Novikovei ir Linai Kučinskytei už dalyvavimą ir pagalbą veiklose.

 

         Gumbakių bendruomenės pirmininkė Jūratė Šiurkuvienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019.08.13 16:56
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas