2020 lapkričio 26 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

„Margažiedžio“ išvyka po Pakruojo kraštą

2019.08.21
 

      Kairiškių daugiafunciame centre veikiančio klubo „Margažiedžio“ nariai mėgsta keliauti. Šią vasarą aplankytas Pakruojo kraštas. Linkuvos miestelis, skaičiuojantis savo istoriją nuo XIV a., turi Renesanso laikų bažnyčią ir jau nebeveikiantį vienuolyną. Vienas įdomiausių eksponatų - Lenkijos ir Lietuvos valdovo Jono Sobieskio, kuris padėjo susigrąžinti bažnyčią ir jos fundacijas iš evangelikų reformatų, portretas. Apžvalginės ekskursijos metu išryškėjo miesto prie Kruojos istorijos momentai, pabuvojome prieš porą metų restauruotoje labai spalvingoje sinagogoje. Aišku, labiausiai domino Pakruojo dvaro gėlių ir skulptūrų kompozicijos. Įdomybė tokia, kad vienos skulptūros - erotiško asilo - autorius Martynas Gaubas sukūrė ir būsimąjį paminklą su šventuoju Jurgiu ir slibinu prie Papilės bažnyčios. Grįždami namo dar užsukome į Dargaičių kaimo lamų ūkį.

      Kelionės suteikia naujų įspūdžių, suartina keliaujančius žmones. Draugėn buvome pasikvietę ir artimiausius kaimynus iš Tryškių, Balsių, Šiaudinės.

 

         Rita Masiulienė

         Nuotraukos Rasos Intienės

 

 

                                                                

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019.08.22 15:02
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas