2020 rugpjūčio 8 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Žmonių gerumas tęsiasi visus metus

2014.02.25
 

 

       Ne visi žmonės pakankamai stiprūs, kad patys sugebėtų įveikti visas jų kelyje pasitaikančias kliūtis, o didesnė tikimybė sulaukti pagalbos yra tada, kai pats padedi kitiems.

       Gerumas turėtų apimti kasdienį žmogaus gyvenimą ir kasdienius poelgius. Gerumas formuojasi tuomet, kai žmogus norą padėti suvokia ne kaip valdžios ar įstaigos reikalavimą, o kaip vidinį poreikį. Nėra visai ramu, kada tu matai, jog kitam šalta, jis alkanas arba visiškai neturi artimų draugų ir nepatiria meilės. Jei nemėgini to skurdo sumenkinti, tau viduje nėra gera, ir tada žmonės be jokių progų, nebūtinai per Kalėdas, stengiasi vieni kitiems padėti. Kalbant apie skurdą, iškart pagalvojame apie skurdžias Afrikos šalis, tačiau ir čia – Lietuvoje, yra su kuo pasidalinti šiltu rūbu ir tvirtais batais, nebenaudojamu daiktu.

      Sunkiai besiverčiančioms šeimoms Papilės seniūnijos gyventojai dovanoja naudotų, tačiau geros būklės baldų, buitinės technikos, avalynės ir drabužių, puodų ir indų, patalynės, žaislų ir knygelių, maisto produktų. Už suteiktą paramą nuoširdžiai dėkoju N. ir A. Žaliams, I. Kazlauskienei, J. Parieštienei, D. Suodienei, D. Statkuvienei, D. Balogienei, R. Ermontovičienei,  B. Ungeitienei, A. Trečiokienei, G. Borusienei, A. ir A. Juciams.

      Niekuomet nebus taip, kad visi bus vienodai turtingi, visuomet bus žmonių, kuriems reikės pagalbos, todėl padėti reikėtų ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir ištisus metus. Projekto „Vaikų svajonės“ dėka daugeliui Papilės seniūnijos socialinės rizikos šeimų vaikų svajonės Kalėdų proga buvo išpildytos. Vaikų svajones išpildė geri žmonės, gyvenantys ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

     Pasibaigus projektui „Vaikų svajonės“ bendradarbiavimas tęsėsi su Londone gyvenančia Rasa Kirchovaite. Jai tarpininkaujant, Londone įsikūrusio Lietuvos vaikų krepšinio klubo „Baltic Stars“ trenerio Jordano šeima, ir jo treniruojami vaikai, bei jų tėveliai paaukojo rūbų ir avalynės, žaislų ir knygelių, Papilės seniūnijos socialinės rizikos šeimų vaikams.

       Ačiū už Jūsų širdies gerumą ir tegul nepritrūksta jėgų geriems darbams.


      Papilės seniūnijos socialinė darbuotoja,

      dirbanti su socialinės rizikos šeimomis,  Dovilė Spaičienė


 

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014.02.25 15:28
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas