2024 balandžio 19 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Stiklo karoliukų ir akmenų papuošalų paroda muziejuje

2016.11.21
 

     Apie artėjančias didžiąsias žiemos šventes Papilės Simono Daukanto muziejuje byloja mažeikiškės Rasos Butkuvienės kūrybos darbų paroda, kurią „saugo angelai“. Anot pačios autorės, į Papilę trumpam iš dangaus nusileido angeliukai, kurie muziejuje saugos stiklo karoliukų ir akmenų papuošalus, tarp kurių: blizgantys, spalvoti, permatomi, mažučiai ir kiek didesni vėriniai iš stiklo karoliukų, įvairiausiais akmenukais puoštos segės, margaspalvių ir pastelinių spalvų apyrankės, auskarai, iš stiklo karoliukų suverti angeliukai ir dar daug įvairiausių papuošalų.

     Neretam turbūt pirmiausia kyla klausimas, kaip susidomima tokia veikla, kuriai reikia juvelyrinio kruopštumo ir atidos. Paklausta papuošalų kūrėja Rasa atviravo: artimo žmogaus netektis dažną priverčia pulti į depresiją ar alkoholizmo liūną, tačiau jai, netekusiai sūnaus, iš netekties skausmo išsivaduoti padėjo karoliukai ir angeliukų kolekcija. Anot jos, kai pradedi verti karoliukus ir derinti spalvas akylai stebėdamas karoliukų vėrimo schemą, pamiršti viską pasaulyje – lieki tik tu, tavo vaizduotė ir stiklo karoliukai.

     Kalbindami papuošalų kūrėją Rasą domėjomės vėrinių kūrybos procesu ir priemonėmis ir sužinojome, kad bene geriausi ir lygiausi stiklo karoliukai gaminami Čekijoje (būtent tokius ji naudoja kurdama vėrinius); vėrimo siūlas turi būti patvarus, tad puikiai tinka žvejyboje naudojamas valas, o kuriant seges reikia ypač stiprių klijų. Parodos autorė pasidalijo savo žiniomis, kaip pradėti verti karoliukus ir, svarbiausia, kaip tinkamai užbaigti, ir pažymėjo, kad norint išmokti profesionaliai verti karoliukus, reikėtų baigti atitinkamus kursus arba konsultuotis su profesionaliu šios srities žinovu. Pati Rasa, prieš imdamasi šios veiklos, konsultavosi su profesionalia karoliukų vėrėja iš Rusijos (įdomumo dėlei, įvairūs papuošalai iš karoliukų pas mus atkeliavo iš Rusijos, ten karoliukais būdavo puošiamos kunigaikštienių suknios).

      Parodos atidaryme dalyvavusios moterys jau pasipuošė žėrinčių karoliukų vėriniais ir apyrankėmis. Jei artėjančių švenčių proga Jūs taip pat norite pasipuošti šiais papuošalais arba tiesiog pasigrožėti stiklo karoliukų ir akmenukų spindesiu, laukiame atvykstant į Simono Daukanto muziejų.

  

                              Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė Ernesta Šmukštaitė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016.11.21 09:04
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas