2024 kovo 29 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Pasisemti istorijos žinių bei atgauti vidinę pusiausvyrą

2014.10.06
 


    Eglesių kaimo bendruomenė „Papartis“, baigdama vykdyti projektą „Sveikatos stiprinimas per judėjimą (šokį, sportą, keliones)“, paskutinį rugsėjo sekmadienį surengė ekskursiją link Platelių ežero. Drauge keliavo kaimo bendruomenės „Klaišių dvaras“ atstovai. 

     Pirmas sustojimas prie Šaltojo karo muziejaus. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Šioje ekspozicijoje pateikiama vaizdinė bei grafinė medžiaga, pasakojanti apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus, čia taip pat demonstruojami kovinių raketų bei kitų Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžiai bei maketai.  Jaunimui tai istorijos pamoka, vyresniems – galbūt jau primiršti praeities faktai. Daug emocijų, nerimastingų minčių išsinešėme iš šio požeminio bunkerio.

     Todėl pavažiavę šiek tiek toliau leidome sau atsipūsti – užkąsti, pasigrožėti Platelių ežero platybėmis. Tai didžiausias ir giliausias ežeras Žemaitijoje. Bet kuris kraštas galėtų Plateliams pavydėti tokio vaizdingo ežero. Jis minimas jau 1440-1447 metais, yra Žemaitijos nacionaliniame parke bei priklauso Minijos – Nemuno baseinui. Į ežerą įteka 17 mažų upeliukų, išteka vienas – Babrungo upelis.

     Pailsėję ir pasistiprinę tęsėme savo kelionę. Paskutinis maršruto punktas – energetinių labirintų parkas Likšuose. Čia mus pasitiko maloni šeimininkė ir gražiai sutvarkyta aplinka su dviejų šimtų metų senumo klėtimi, tvenkiniu ir, žinoma, labirintais. Daugelis žmonių, išgirdę apie  labirintus, visų pirma, įsivaizduoja klaidžius ir kartais baugius koridorius, kurie teturi vieną gerai paslėptą išėjimą ir daugybę pasirinkimų, kuriuo keliu sukti. Tokiu labirintu klaidžiojantis žmogus neretai patiria stresą. Tačiau, anot energetinių labirintų parko šeimininkės, tai yra klaidingas stereotipas apie labirintus. Energetiniai labirintai skirti ne klaidžioti, o medituoti, pasisemti jėgų, pasimelsti, apmąstyti, atrasti nusiraminimą, susigrąžinti vidinę pusiausvyrą, suvokti savo vidinį pasaulį. Šie labirintai turi tik vieną taką, kuriuo medituojantis žmogus gali nueiti iki jo centro ir sugrįžti atgal. Kitaip tariant, klaidusis labirintas skirtas pasiklysti, o energetinis – atrasti.

       Parke išdėstyti du mažesni - 52 ir 600 metrų, du didesni - po 1,7 km labirintai. Dekoratyviniais augalais, gėlėmis apsodinti gražūs takeliai šalia ošiančio miško pasivaikščiojimą labirintais pavertė ne nuobodžiai varginančiu, o prasmingu, suteikiančiu daug energijos bei jėgų.

     Nors kelionėje dalyvavo skirtingo amžiaus bei kelių kaimų gyventojai, nepatenkintų nebuvo. Kaip sakoma, „mus jungė draugystė, mus jungė daina“.  O tuos, kurie nepanoro vykti drauge, mes galime tik užjausti, nes daug ką prarado.

 

                      Irena Rimkienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014.10.06 14:38
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas