2021 gegužės 8 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Simono Daukanto muziejuje numizmatikos kolekcija

2021.03.19
 

     Pagaliau išaušo nuostabus, pavasario saulės nubučiuotas kovo mėnesio rytas, kai visi Lietuvos muziejininkai lengviau atsikvėpė ir visuomenei plačiai atvėrė duris į atminties institucijas (žinoma, laikydamiesi visų lankymosi muziejuose saugumo reikalavimų). Prieš išauštant visų muziejininkų ir muziejų lankytojų taip laukiamai dienai, Simono Daukanto muziejus gavo neįkainojamą dovaną – naują eksponatą, kurį išdidžiai pristatysime kiekvienam, kuris mus aplankys.

     Minėtasis naujas Simono Daukanto muziejaus eksponatas atkeliavo iš Klaipėdos, jį muziejui dovanojęs žmogus lankėsi Papilėje, kuri, pasirodo, jam nesvetima. Šiose apylinkėse, kaip ir jis pats, gyveno jo a. a. mama Jadvyga Vainorienė – buvusi aktyvi Papilės seniūnijos bendruomenės narė, savo santaupomis prisidėjusi prie garsiosios Papilės krašto monografijos leidybos. Jos sūnus Kęstutis Vainorius Simono Daukanto muziejui perdavė a. a. mamos ne vienus metus rinktas pinigų monetas – numizmatikos kolekciją, kuri sugulė ant Lietuvos žemėlapio ir virto Lietuvos pinigų istoriją atspindinčiu paveikslu.

     Yra sakančių, kad muziejai jiems antrieji namai, į kuriuos visada gera sugrįžti ir ten (at)rasti vis kažką naujo, tad ir kviečiame visus sugrįžti į Simono Daukanto muziejų! Tikimės, kad čia galėsite numalšinti pažinimo troškulį ir patirti atradimo džiaugsmą. Ypač dabar, kai mūsų muziejaus eksponatų kolekciją papildė a. a. Jadvygos Vainorienės surinktos ir jos sūnaus Kęstučio Vainoriaus muziejui perduotos pinigų monetos (1925–2014 m.).

    

                Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė-turizmo vadybininkė Ernesta Burkė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021.03.19 15:48
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas