2023 gruodžio 2 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Žydų kapinėse pastatytas vardinis suoliukas

2012.11.09
 
 

           Praėjusią vasarą Papilę ir Šiaudinės žydų sušaudymo vietą aplankė Amerikoje gyvenantis žydų tautybės pilietis Grant Arthur Gochin, kurio artimieji palaidoti Papilės žydų kapinėse.           

Amerikietis buvo maloniai nustebintas ir nuoširdžiai dėkojo mokytojui Steponui Adomavičiui už kapinių priežiūrą. Mokytojui, gyvenančiam šalia kapinių, visai ne tas pats, kaip atrodo aplinka, kurioje nuolat gyvena. Niekieno neprašomas jis pjauna žolę ne tik jam priklausančioje teritorijoje, šienauja pavenčius, valo prieigas prie upės, sutvarko lieptelius, suoliukus, apkarpo gyvatvores, jo rankomis kapinėse pasodinta medelių.

            Dalis kapinių paminklinių akmenų sovietiniais laikais buvo išvežti ir išversti prie Ventos upės, ties malūnu. Mokytojas vasarą  juos atkasė, o talkinant AB „Kalcitas" technikai akmenys buvo pargabenti ir vėl pastatyti žydų kapinėse.

            Grant Gohin, išrinko suoliuką ir pravedė lėšas į rėmimo fondą, prašydamas, kad seniūnija nupirktų ir pastatytų kapinėse. Lentelę, skirtą mokytojo garbei įamžinti, atsiuntė iš Amerikos. Vardinis suoliukas jau pastatytas žydų kapinėse.

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2012.11.09 14:29
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2023 © Papilės kraštas