2018 lapkričio 20 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Juros periodo atodanga

Ventos upės slėnio šlaituose ir Jurakalnio griovoje yra 9 juros periodo uolienų atodangos. Jura vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

A. Martyšiaus kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba „Svajoklių slėnis“

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos

Vėl skambės „Rudens melodija

2018.11.12

Lapkričio 24 d. 12 val. visus mylinčius dainą kviečiame į tradicinį XVIII tarpregioninį vokalinių ansamblių festivalį „Rudens melodija“.

Simonas Daukantas paminėtas ir Skuode

2018.11.12

Lietuvai minint Simono Daukanto gimimo 225-iąs metines, šios dvi vietovės (Papilė ir Skuodas) tampa svarbiausiomis. Žinoma, dar tikriau būtų, jei atminimo renginiai būtų vykę Lenkimuose ar Kalviuose.

Kino popietė

2018.11.12

Spalio 31 d. Papilės seniūnijos šeimos, auginančios vaikus, rinkosi į kino popietę Papilės miestelio K. Narščio bibliotekoje. Biblioteka buvo papuošta vadovės Elenos Vaičiuvienės ir mamyčių kurta magiška kompozicija iš gamtos medžiagų.

Baltų kelias - nauja pažintinė ir kultūrinė patirtis

2018.11.05

Dažnas ieškome savo giminės kuo gilesnių šaknų, didžiuojamės kelis amžius siekiančiais geneologiniais medžiais. Bet į savo protėvius galima pažiūrėti bendresne prasme - ne tik per kraujo giminystę. Noriu pristatyti būsimo tarptautinio kultūros kelio Baltų kelias bendrą vaizdą.
Archyvas (798)  

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2018 © Papilės kraštas