2024 kovo 29 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Mano Rimšių kaimas

2013.07.16
 

Liepos 5-ąją  Papilės seniūnijos neįgaliųjų klubo „Parama" nariai, Rimšių ir aplinkinių kaimų gyventojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, seniūnijos, bibliotekos darbuotojai, laikraščio „Vienybė" atstovai rinkosi  į nesenai dienos šviesą išvydusios knygos „Mano Rimšių kaimas" sutiktuves. Tai kruopštaus šio kaimo tyrinėtojos Elenos Stasiulienės darbo rezultatas.

Kaip teigia autorė, pritarianti danų filosofo  S. Kierkegaard minčiai, kad „suprasti gyvenimą galima tik žvelgiant atgal, o gyventi reikia į priekį", ji knygelėn surašė tai, kas atmintyje gulėjo.

Pasak autorės, tai knygelė apie  mielus jaunus ir  senus šio kaimo gyventojus, trumpas jų gyvenimo istorijas. Tai prisiminimų štrichai ir apie karų suirutes, skaudų pokarį, tremtį, kolūkinius metus, ir apie atgimstančią Nepriklausomybę ir pirmuosius ūkininkavimo metus, apie tai, ką ji pati matė, girdėjo, ką išgyveno pati ir jos kaimynai.

Leidinio pristatymo proga Eleną Stasiulienę pasveikino būrys klubo „Parama" narių, Papilės seniūnas Antanas Vaičius, laikraščio „Vienybė" vyr. redaktorius Leopoldas Rozga, Rimšių ir gretimų kaimų gyventojai, kaimynai, draugai, artimieji. Autorė vos spėjo dėti ant stalo gražiausias gėlių puokštes ir dėkoti sveikintojams.

Netrukus išnyko ant stalo sudėta knygelių krūva, skirta leidinio rėmėjams. Leidybą rėmė Labdaros ir paramos fondas „Saulė danguje" (savininkai Zofija ir Algis Paulikai), Papilės seniūnijos rėmimo fondas, kredito unija „Tikroji viltis", klubas „Parama"  ir jo vadovė Irena Lingienė, Genovaitė Činčiukienė, Zita Turskienė, Leopoldas Rozga.
                      Knygelę „Mano Rimšių kaimas" sudarė ir redagavo, nuotraukas perfotografavo žurnalistė Julija Sejavičienė, išspausdino UAB „Utenos Indra".

Autorė dėkoja Papilės krašto šviesuolei Danutei Jadvygai Veisienei už paskatinimą imtis kraštotyrinio darbo, klubietėms Eugenijai Milevičienei, Zitai Vaitiekaitienei už kaimo nuotraukas, Teodorai Slabienei, Marytei Olišauskienei, Margaritai Norkienei, Genei Gricienei, visiems dabartiniams Rimšių kaimo gyventojams už vertingą informaciją rengiant leidinį.

Rimšių kaimo istorijos panorama kai kurių skaitytojų gali būti kiek priekabiau vertinama dėl gramatikos klaidų ar galimų netikslumų, tačiau sunkus ir atsakingas darbas palieka skaitytojui spręsti, kas buvo kaltas dėl kaimo žmonių gyvenimų tragedijų, klystkelių ir galimybę pačiam  kitaip pažadinti savo ir savojo kaimo žmonių gyvąją atmintį. 

 

 

Klubo „Parama" informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013.07.16 17:00
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas