2020 lapkričio 26 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Renginys Kaziui Narščiui atminti

2019.04.11
 

      Gražų šeštadienio rytą grupė žmonių rinkosi Papilės Šv.Juozapo bažnyčioje į Šv. mišias už žymų Papilės kraštietį, mecenatą Kazį Narščių, jo 95-ųjų metinių proga. Prieš mišias aplankytas mecenato kapas, uždegtos žvakelės, padėta gėlių. Po iškilmingų mišių bibliotekoje vyko atminimo valandėlė, skirta gerbiamam kraštiečiui atminti.

      Renginyje Viešosios bibliotekos direktorė papasakojo apie rėmėjo indelį bibliotekai, padėkojo bibliotekininkėms už gražų renginį. Vyr bibliotekininkė  R.Karalienė papasakojo apie mecenato gyvenimo kelią, kuris prasidėjo čia, Papilėje. Apie jo ankstyvos jaunystės dienas ir pirmąsias meilės užuomazgas, apie dalyvavimą „Tėvynės apsaugos“ rinktinėje. Vėliau - sunkų emigranto gyvenimą Vokietijoje, Italijoje ir galiausiai - JAV. Tik po ilgų 13 metų išsipildžiusį Kazio Narščiaus norą studijuoti mediciną. Apie visą gyvenimą, atiduotą medicinai, net būnant užtarnautame poilsyje, tarnaujant nepasiturintiems Bathaldo miesto ligoniams. Apie jo stiprėjantį bendravimą su Lietuva ir Papile, bibliotekos, seniūnijos ir kitų įstaigų šelpimą.

     2011 m., jo vardo suteikimo bibliotekai skirtame renginyje jo giminaitė Snieguolė Vaivadienė perskaitė gerb. mecenato laišką papilėniškiams, jame   rašoma: „Aš Su biblioteka susipažinau nuo pat jos įsteigimo. Pirmas bibliotekos vedėjas buvo Bronius Kuprelis. Ta biblioteka atvėrė daug kelių į pasaulį ...Praeitą savo gyvenimą lyginu su veikėju A.Vienuolio rašinyje „Grįžo“. Gaila tik, kad įgytas žinias neparvežiau į Lietuvą. Atvykimą į Lietuvą vis atidėdavau kitiems metams, kaip ta mergina, kuri tikisi, kad kitais metais jau tikrai ištekės. Kas link aukojimo Tėvynei, prezidentas J.Kennedy savo kalboje yra pasakęs „Neklausk, kiek Tėvynė duos, klausk, kiek tu davei Tėvynei. Tai dar sykį sakau AČIŪ JUMS. Tegyvuoja Lietuva, tegyvuoja Papilė“.

     Gydytojas mirė 2013 sausio mėnesį, birželio mėnesį jo pelenai atgulė gimtosios Papilės piliakalnio kapinėse, visai netoli Simono Daukanto, kurio portretą visada laikė pasikabinęs savo kabinete.

      Renginį nuskaidrino Gintauto Jankaus muzika ir bibliotekininkės Irenos Rimkienės skaitomos eilės.

 

       Vyr.bibliotekininkė Rima Karalienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019.04.11 08:25
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2020 © Papilės kraštas