Paramos koncertas Valstybės 100-mečio programai

Tuomet, kai buvo renkama data koncertui, tikėtasi, kad didieji pavasario darbai jau bus nudirbti. Deja, gamtai mūsų planai – nė motais, pasirodo, kad pavasaris Papilėn gali ateiti tik gegužės 13-tą. Tačiau ir puikus oras buvo ne priežastis likti prie žemės darbų, norintiems išreikšti paramą Valstybės 100-mečio įamžinimo Papilėje programai ir paklausyti klasikinės muzikos koncerto.
Gerą pusvalandį prieš prasidedant koncertui, miestelio bendruomenė savo patalpas užleido 100-mečio įamžinimo komitetui. Aptarta keletas svarbių klausimų: dėl aikštėje prie bažnyčios esančio kryžiaus restauravimo, aptarta, kur ant paminklo bus įamžinti Papilės krašto savanoriai, perskaityti žmonių siūlyti užrašai ant būsimo paminklo.
Architektas Š. Sabaliauskas patarė kryžiaus restauravimui pasitelkti specialistus, kad darbas būtų padarytas kokybiškai. Iš pasiūlytų užrašų komitetas tinkamais pripažino keletą, kurie labiausiai koncentruoti į Valstybei svarbią datą – šimtmetį.
Gana gausiai salėje susirinkusiems už palaikymą bei skiriamą paramą 100-mečio įamžinimui Papilėje, padėkojo seniūnas A. Vaičius. Taip pat pagarsino ir nuoširdų „ačiū” tarė visiems jau pervedusiems lėšas į paramos sąskaitą, kurioje sukaupta 13600 Eur.
Š. Sabaliauskas trumpai pristatė aikštės projektą, vizualiai parodė, kurioje aikštės vietoje stovės Šv. Jurgio bronzinė skulptūra, papasakojo kaip ji bus liejama, kad yra rezervuotas laikas liejykloje. Vestibiulyje eksponuota ir ekrane rodyta skulptūra, keletą kartų padidinta, turėtų išvysti dienos šviesą dar iki Naujųjų metų.
Prieš prasidedant koncertui seniūnas pagarsino, jog šios dienos renginio dalyviai paaukojo 420 Eur.
Susirinkusieji pakviesti likti poeto, kunigo Ričardo Mikutavičiaus poezijos ir muzikos valandai „Kad Lietuva „neišsivaikščiotų“. Rimtosios muzikos gurmanų koncertą atliko: diktorė Dalia Stonytė, smuikininkas prof. Petras Kunca, pianistė Živilė Karkauskaitė. Dalyvavo kompozitorius prof. Mindaugas Urbaitis.
100-mečio komiteto informacija
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
