2024 liepos 23 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

A. Užos darbų paroda Kalniškiuose

2010.10.11
 
 Kraštietis Adolfas Uža gimė Šiauliuse, dirbo įvairių laikraščių redakcijose, Lietuvos radijuje, Eltoje, Japonų telegramų agentūroje korespondentu, dienraščio ,,Lietuva‘‘, politinio savaitraščio ,,Atgimimas‘‘ vyriausiuoju  redaktoriumi, buvo vienas iš sąjūdžio pirmeivių. Jo išleistos dvi knygos, surengta per 10 tapybos ir grafikos darbų parodų. Prieš gerą dešimtmetį sukūrė Lietuvos gatvės vaikų futbolo federaciją (LGVFF), kuriai ir dabar vadovauja. Artėjant gyvenimo rudeniui į gimtinę grįžo kaip dailininkas.

Bendruomenės pirmininkė Edita D. Statkienė pasakoja, kad sulaukė netikėto autoriaus skambučio, vėliau vizito. Tėviškės trauka yra nenugalima. A.Uža dalijasi mintimis, kodėl parodą nori surengti Kalniškiuose: „Mano visa vaikystė, paauglystė ir jaunystė prabėgo čia, tarp tų trobų ir vieškelių...vis pagalvodavau, koks grįšiu į gimtinę po daugelio metų. Grįžau ir kaip žurnalistas, ir kaip politikas, bet kad grįšiu kaip dailininkas...to nesitikėjau."

Spalio 8 d. vakarą bendruomenei E. D. Statkienė pristatė kraštiečio grafikos darbų parodą. Renginys pradėtas atviru autoriaus laišku kraštiečiams, aptarti eksponuojami grafikos darbai, poeziją ir miniatiūras iš paskutinės autoriaus knygelės ,,Gyvenimo kelias‘‘ skaitė Violeta Užienė, akapelo keletą dainų atliko Juozas Uža. Vaikystės prisiminimais apie autorių pasidalino jo pusseserė J. Grabliauskienė.

Šiuo metu autorius tapo Kovo 11-osios Akto signatarų  bei sąjūdžio veikėjų portretus. Tikisi, kad kitais metais ši paroda  kurį laiką bus eksponuojama Kalniškiuose.

Bendruomenės pirmininkė džiaugiasi kultūringai leidžiamu laisvalaikiu: „Kaip įprasta, kaip buvo seniau, ilgėjant rudens vakarams buriamės į bendrus namus, prie bendro stalo. Tik šįkart tas susibūrimas buvo kitoks, tai lašas kultūros bendruomenės gyvenime. Nesusimąstom kartais, kaip malonu prie žvakių šviesos paklausyti skaitomų eilėraščių, skambančių dainų, siela priartėt prie kažko tauraus ir neapčiuopiamo.

Kiek daug prarandam skubėdami, paskendę kasdienos darbuose, lekiam, vis nespėjam...O reikėtų sustot, apsižvalgyt: jau lapai po kojom šlama, tiek daug spalvų aplink..."

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010.10.18 16:20
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas