2021 gruodžio 2 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Aktyviai, sveikai, ekologiškai

2013.10.22
 
Jaunimo iniciatyvos programa

Šių metų birželio-rugsėjo mėnesiais vyko jaunimo iniciatyvos programa, kurioje dalyvavo Akmenės rajono Šiaudinės ir gretimų kaimų  jaunimas. Šį projektą finansavo  programa „Veiklus jaunimas" - tai Europos Sąjungos programa skirta visiems 13-30 metų žmonėms iš ES valstybių narių, taip pat valstybių, siekiančių narystės (Turkija, Kroatija), EEE šalių (Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija). Programoje taip pat gali dalyvauti jauni žmonės iš ES kaimyninių šalių partnerių, kitų valstybių. Programa „Veiklus jaunimas" tai - kryptinga veikla, kuria plėtojant jauno žmogaus asmenines, socialines ir edukacines kompetencijas, siekiama ugdyti sąmoningą asmenybę, sugebančią atsakingai ir kūrybingai spręsti savo problemas ir aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime.

Sveikame kūne - sveika siela

Projekto „Sveikame kūne - sveika siela!" tema aktuali visai Europai, nes sparčiai tobulėjant techninėms naujovėms ir plečiantis robotizacijai buityje bei darbe, žmonija susiduria su labia opia problema - nutukimu, mažėja žmonių fizinis aktyvumas, o Lietuvoje dėl fizinuo aktyvumo stokos ir netinkamos mitybos kas antras jaunuolis turi sveikatos problemų. Neatsitiktinai pavadinimui pasirinkta romėnų poeto Juventalio, kuris aktyviai reiškėsi I a.pab. II a.pr.,  citata (lot. Mens sana in corpore sano), ji - aktuali iki šių dienų. Dauguma žmonių vadovaujasi šiuo posakiu, nes nuo fizinės sveikatos labai priklauso dvasinė būsena.

Projekto metu mažiau galimybių turintis kaimo jaunimas dviračiais keliavo po  savo kraštą, turėjo progos pabendrauti su kitų bendruomenių atstovais, susipažinti su tos vietos istoriniais paminklais, įžymybėmis. Dviračiai suteikė jauniems žmonėms judėjimo laisvę, laisvę planuoti išvykas, pasirinkti maršrutą. Dviratis yra pakankamai greita transporto priemonė, kuri neteršia aplinkos, o svarbiausia-stiprina sveikatą. Šio projekto metu kaimo jaunimas keliaudamas su ekologiška dvirate transporto priemone turiningai, sveikai ir aktyviai praleido vasarą, pakeliavo, geriau pažino savo kraštą, susirado bendraminčių. Kelionės dviračiais-puiki proga mažo kaimo gyventojams, kur jaunimo galimybės mažesnės nei mieste, išspręsti sveiko ir tūriningo laisvalaikio praleidimo klausimą.  

Dėkojame už puikiai praleistą vasarą

Mes puikiai praleidome vasarą, daug pamatėme ir patyrėme, tiek daug, kad norisi visiems padėkoti ir nieko nepamiršti. Už mūsų idėjos pradžią dėkojame Akmenės jaunimo reikalų koordinatorei A. Ruškienei. Už visokeriopą palaikymą ir supratimą dėkojame Papilės seniūnijos seniūnui A.Vaičiui. Už šiltą, malonų, draugišką mūsų  komandos priėmimą esme dėkingi Kairiškių, Balsių, Paragių, Kalniškių, Papilės ir Eglesių kaimo bendruomenėms. Dėkojame  J.Stankaus baidarių nuomos įmonei už suteiktą galimybę pakeliauti Ventos upe,  Papilės žemės ūkio bendrovei už suteiktą kūrybinę medžiagą, kurioje išliejome savo kelionės įspūdžius, Šaltiškių molio karjero administracijai už ekskursiją po Akmenės žemės klodus, Papilės S. Daukanto memorialinio muziejus vadovei E. Šmukštaitė bei Lazdynų Pelėdos muziejaus vadovei J. Čibirienei už įdomius paskojimus apie mūsų krašto iškilias asmenybes. Dėkojame Šiaulių televizijos kurybinei grupei už nuostabią patirtį, kuri mums labia pravers ateityje. Esame dėkingi Papilės S.Daukanto gimnazijos direktoriui R. Perminui už puikią idėją ir suteiktą galimybę ją igyvendinti. Už pagalbą ruošiant projektą dėkojame M. Jandalovaitei, už aktyvų dalyvavimą
projektinėje veikloje dėkojame Laurai ir Lijanai Bučiūtėms, L. Marcinkevičiūtei, G. Balčiūnaitei, A.Vagdarytei, E. Žvinklytei ir kt., už dviračių techninę priežiūrą projekto metu esame dėkingi R. Damonskui, M. Perminui ir D. Balčiūnui. Ypatingas ir pats didžiausias AČIŪ kultūringiems mūsų krašto vairuotojams! Ačiū visiems, nes  jūsų dėka mūsų kelionės buvo labai linksmos, įdomios ir saugios.

Programa „Veiklus jaunimas"
Džiaugiamės, kad yra tokia programa „Veiklus jaunimas", nes šios programos dėka jaunimo svajonės virsta realybe. Programą „Veiklus jaunimas" Lietuvoje įgyvendina Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

 

             Akmenės rajono veiklaus jaunimo asociacija „Šiaudinukai"

   

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013.10.22 14:00
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas