2021 rugsėjo 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Baigtas vykdyti LESTO projektas

2012.11.14
 

     Projekto įgyvendinimo metu nusipirkome aukštapjovę, benzopjūklą. Įsigytos priemonės panaudotos genėjant medžius virš elektros tinklų linijų ne tik viešose vietos, bet ir pagyvenusių vienišų seniūnijos gyventojų sodybose. Gyventojai medžių šakas panaudojo kurui. Viešose erdvėse nukirstos šakos ar avarinės būklės medžiai virto malkomis Papilės S. Daukanto muziejui apšildyti.

      Džiugu, kad įsigytos priemonės ne tik palengvino želdinių priežiūrą, bet buvo panaudotos įrengiant vaikų žaidimo aikštelę Ventos g. daugiabučių namų kieme.

     Projekto vykdymo metu parengta „Saugaus elgesio su elektra atmintinė" bei „Racionalaus elektros vartojimo patarimų rinkinys".  Seniūnijos gyventojai supažindinti su šia informacija susitikimų bendruomenių centruose metu. Tinklalapyje http://www.papile.lt/ nuolat skelbėme „Želdinių priežiūros atmintinę"

     Projektas baigėsi, tačiau jo metu įsigytos priemonės bus naudojamos ir sekančiais metais prižiūrint želdinius.

     Tikimės, kad saugaus elgesio su elektra patarimai leis išvengti skaudžių nelaimių atliekant darbus elektros tiekimo zonose, bus ir saugu, ir šviesu ir šilta.

 


 
 
    

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2012.11.15 09:04
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas