2021 gruodžio 2 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Įvykdytas vaikų socializacijos projektas

2019.07.30
 

      Liepos 8 d. Papilės kultūros namuose prasidėjo vaikų socializacijos programos vykdymas.

     Projekto dalyviai (15 vaikų) pirmas 2 dienas gamino reljefinius paveikslus, kurie papuoš kultūros namų koncertų salės sieną. Trečią dieną stovyklautojai darė sveikinimo atvirutes. Juose rašė sveikinimus savo šeimos nariams ir draugams. Kitos 2 dienos buvo skirtos darbams ant įvairių formų lentelių. Jos buvo dekupuojamos įvairiais ornamentais. Vaikai pristatė savo darbus, pasakodami kas jose vaizduojama. Meninio kūrybiškumo mokė mokytojos savanorės iš Kuršėnų: I. Vaišnorienė ir I. Zykienė. Dvi dienos buvo skirtos pažintinėms – edukacinėms ekskursijoms. Plateliuose aplankėme Žemaitijos nacionalinio parko muziejų. Jame dalyvavome edukacinėje programoje „Žemaitijos kulinarinis paveldas“ Mus supažindino su senoviniais žemaičių stalo įrankiais, kitais reikmenimis, pavaišino blynais. Taip pat aplankėme žemaičių drožėjų Užgavėnių kaukių muziejų. Kita ekskursija buvo į Kelmės krašto muziejų. Dalyvavome edukacinėje programoje „Indėnų buitis ir žaidimai“. Muziejaus gidas supažindino su Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimo būdu ir papročiais, o kiemelyje vaikai šaudė iš lanko, vaišinosi arbata virta ant laužo.

    Paskutinę dieną stovyklautojai įvardijo, kurios veiklos labiausiai patiko. Dauguma džiaugėsi visa stovyklos programa, dalis vaikų paminėjo ekskursijas.

     Šiuo metu kultūros namuose surengta vaikų darbų paroda, kurią galima apžiūrėti iki rugpjūčio 15 dienos.

 

     Projekto vadovė Virginija Kupstienė

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019.07.30 14:27
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas