2021 gruodžio 2 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Jungtinis projektas “Išmok gyventi sveikai, jaustis gerai”

2019.07.16
 

      Liepos 1 d. Papilės kultūros namuose prasidėjo vaikų ir jaunimo sveikatingumo programos vykdymas. Tai bendras Papilės, Ventos ir Kruopių kultūros namų projektas. Pirmąją dieną dalyviai susipažino, užpildė anketas, kuriose vaikai atsakė į klausimą: kas juos paskatino dalyvauti projekte.

      Kas dieną stovyklą pradėjome skanduote apie sportą ir sveiką gyvenimo būdą. Apsilankėme sporto klube „Grizliai“. Čia maloniai buvome priimti klubo savininkų R ir V. Songailų. Jie supažindino vaikus su esamu sporto inventoriumi, leido vaikams juos išbandyti. Popiet projekto dalyviai sportavo S. Daukanto gimnazijos stadione. Įvairias sportines estafetes vedė nuolatiniai pagalbininkai kūno kultūros mokytojai B ir R Dauniai. Antrą dieną vaikai praleido Jurakalnyje. Čia jaunieji šauliai Š. Serapinas, A. Dainys ir D. Bagdonas pasakojo apie Šaulių sąjungos veiklą, supažindino su kuprinės turiniu, apranga, ginklu, vedė orientacines varžybas, organizavo estafetes su dujokaukėmis.

      Trečią dieną vaikai stovyklavo Ventoje. Sveikata ir judėjimas - du vienas nuo kito neatskiriami dalykai. Dvi dienas po 2 valandas Ventos kultūros namuose šia veikla užsiėmė Ventos kultūros namų choreografas Mantas Miškauskas. Kiekvienas stovyklos dalyvis mokėsi taisyklingų mankštos, kūno padėties, kvėpavimo bei laikysenos pratimų.

      Šokis ne tik stiprina muzikalumą, bet ir stiprina judesių koordinaciją, ritminę klausą. Plastiški judesiai, taisyklinga laikysena ritmiškumas ir muzikalumas - bene didžiausi šokio privalumai. Vaikams ta ne tik sportinė veikla , bet ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas bei pažintis su naujais draugais. Per šias dvi dienas, būdami Ventoje, vaikai išmoko šokti du šokius.

      Smagiai laiką vaikai leido žaisdami įvairius judriuosius žaidimus, dalyvaudami orientacinėse varžybose. Neišdildomų įspūdžių paliko apsilankymas Ventos regioninio parko lankytojų centre, Ventos sporto aikštyne.

        Paskutinė stovyklos diena - penktadienis liepos 5 d. Sportinės veiklos turėjo vykti Kruopių parke , bet prapliupęs lietus iš pat ankstyvo ryto sugadino visus planus. Teko visiems glaustis Kruopių kultūros namų salėje. Veiklos vyko truputį ramesnės. Skirstėmės į dvi grupes - vieni salėje žaidė kėgliais, kita grupė kitoje patalpoje žaidė smiginį. Paskui vaikai susidomėję klausė pasakojimo apie pasaulio gyduolę Aną Wigmorę, kuri kilusi iš Kruopių apylinkių. Apie jos varganą vaikystę ir tolimesnę veiklą Amerikoje, atnešusią jai pripažinimą ir sėkmę. Ana Wigmore yra želmenų sulčių pritaikymo žmonių mitybai ir sveikatos gerinimui pradininkė pasaulyje. Ši žymi moteris palaidota Kruopiuose, o parke pastatytas jai paminklas. Vėliau ir mes patys pasigaminome kokteilių, žinoma, ne iš želmenų, bet iš įvairiausių vaisių. Po pietų sušvito saulė ir mes nors trumpam nuėjome susipažinti su senuoju Kruopių parku. Vėliau Kruopių kultūros namų dramos būrelio kolektyvas parodė linksmą spektakliuką ,,Kas miške gražiausias". Po spektaklio projekto vadovės padėkojo vaikams už dalyvavimą, įteikė padėkos raštus ir saldumynų Vaikai užpildė anketas, kuriose pasisakė kokios veiklos jiems labiausiai patiko.

      Už pagalbą dėkojame Papilės kultūros namų darbuotojams Z. Kybartienei, L. Čeludžiui, R. Dievinui, Ventos kultūros namų darbuotojui L. Grigui, vaikučių tėveliams - A. Kiudulienei ir G. Jatkauskui. Už filmavimą ačiū Ventos kultūros namų darbuotojui A. Ribikauskui, Kruopių pagrindinės mokyklos mokytojai L. Povilaitytei, Kruopių kultūros namų darbuotojai R. Žakienei bei bendruomenės pirmininkei M. Kaminskienei, narėms G. Apeikienei ir E. Damskienei.

                                           

             Papilės, Ventos ir Kruopių kultūros namų vadovės

   
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019.07.16 14:13
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas