2021 gruodžio 2 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Kairiškiuose veikia muziejus

2017.05.05
 

     Balandžio viduryje pirmuosius lankytojus pakvietė Kairiškių muziejus. Ryškiausias akcentas renginio metu buvo skirtas Vlado Sirutavičiaus 140-osioms gimimo metinėms paminėti.

     Idėja, kad Kairiškiams reikia muziejaus, pleveno jau seniai. Mokyklos (kol dar veikė) jaunieji kraštotyrininkai buvo surinkę ir apibendrinę įvairių faktų apie tremtinius, Apžadų kapelius, ryškesnes mokinių ir mokytojų asmenybes, mokyklos kasdienybę. Be abejonės, vertingiausi dokumentai apie V. Sirutavičių – išskirtinę Kairiškių asmenybę. Tokia buvo ekspozicijos pradžia. Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro direktorei Birutei Baltutienei pasiūlius patalpas, galėjo atsirasti ir etnografijos skyrius. Prie jau turėtos vienos Kerežių kaimo sodybos skrynios su audiniais prisidėjo ir laikinai perduoti eksponatai, daugiausia rankų darbo sušildyta tekstilė.

      Atidarymo dieną sulaukta daug svečių. Rajono meras Vitalijus Mitrofanovas kaip socialdemokratų partijos rajono skyriaus pirmininkas pabrėžė mintį, kad V. Sirutavičius daug prisidėjo prie šios partijos stiprinimo. Šiltų žodžių nepagailėjo vicemeras Apolinaras Nicius – kairiškietis. Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro direktorė Birutė Baltutienė išsakė mintį, kad muziejuje galėtų būti rengiami edukaciniai užsiėmimai. Dalyvavo Papilės seniūnas Antanas Vaičius, seniūnijos ir artimiausių bendruomenių atstovai, Lazdynų Pelėdos muziejaus darbuotojai. Ir, žinoma, susirinko daug kairiškiečių – nuo paauglių iki brandaus amžiaus.

       Renginio dalyviai pritarė minčiai, kad Kairiškių universaliam daugiafunkciam centrui, V. Sirutavičiaus pastatytam 1936 metais, būtų suteiktas garbingiausio kairiškiečio vardas. Šiltą renginio atmosferą papildė Naujosios Akmenės muzikos mokyklos jaunųjų kanklininkų ir jų mokytojos Loretos Rimkuvienės melodijos. Renginį rėmė rajono socialdemokratų partija.

 

              Rita Masiulienė

 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.05.05 08:55
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas