2021 gruodžio 2 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Kviečiame kartu aplankyti kapus

2013.10.29
 

       Žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėtina, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį. Kartais sakoma, kad lapkritis - vėlių mėnuo. Gyvieji eina į kapines mirusiųjų aplankyti. Senais laikais buvo tikima, kad šiomis dienomis ir mirusieji ateina aplankyti gyvųjų.    

       Visų šventųjų diena ir Vėlinės daugelio mūsų sąmonėje įsitvirtinę kaip išėjusiųjų, mirusiųjų prisiminimo ir jų pagerbimo šventės. Katalikų bažnyčios tradicijoje lapkričio 1- oji skiriama visų šventųjų pagerbimui. Tikima, kad šventieji padeda žmonėms, jei jiems meldiesi.

       Lapkričio 2-oji - Vėlinių diena skiriama prisiminti visiems mirusiems. Labai prasminga tradicija -Vėlinių procesija, kuomet prisimenami bažnyčios, šeimos, savo tautos, savo parapijos žmonės, artimųjų užmiršti žmonės. Labai svarbu neužmiršti tų, su kuriais dabar gyvenantys neturi tiesioginio ryšio.

      Jei tikime, kad yra dvasinis gyvenimas, kad niekas iš nieko neatsiranda ir niekur neišnyksta,  vertinančius šių dienų mirusiųjų pagerbimo tradicijas, Papilės miestelio bendruomenė kartu su projekto partneriais spalio 30 d. 10.00 val. kviečia vykti į Papilės kapines padėti gėlių, pastovėti susikaupus prie artimųjų užmirštų ir kraštui nusipelniusių žmonių kapų.

 

               Papilės miestelio bendruomenės informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013.10.29 13:51
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas