2021 gruodžio 2 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Papilės ateitininkai sveikino mamas

2017.05.18
 

        Papilės Simono Daukanto gimnazijos šv. Aloyzo kuopos ateitininkai pirmąjį gegužės sekmadienį miestelio ir visos seniūnijos mamas, močiutes tradiciškai sveikino šv. Juozapo bažnyčioje. Šv. Mišių metu giedojo ir grojo kuopos nariai-jaunučiai, moksleiviai, iš didmiesčių su savo šeimomis grįžę sendraugiai ir studentai. Atnašas prie Viešpaties altoriaus nešė taip pat ateitininkai ir jų mamos, močiutės – pirmininkės Ugnė Statkutė ir Ignė Laurynaitė su savo mamomis p. Vilma ir p. Silvija, ateitininkų mamos: Ramutė Gricienė, Asta Vaičekauskienė, Kristina Dorofėjienė ir jos mama Filomena Adomavičienė, Akmenės rajono Savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėja, dviejų ateitininkių mama Gražina Gauronskienė ir kuopos narę išauginusi Papilės seniūno padėjėja Birutė Ungeitienė, kuopos narė, teisininkė iš Vilniaus Agnė Kazlauskaitė, jaunutės Goda, Ugnė, Adriana. Malonu, kad mamytės, močiutės, dėkodamos Dievo Motinai Švč. Mergelei Marijai, nešamas atnašas – sūrius, gėles, vaisius – padarė ar užaugino pačios. Pasibaigus šv. Mišioms, po klebono Jono Jucio palaiminimo, visiems, tą dieną labai gausiai susirinkusiems Papilės šv. Juozapo bažnyčioje tikintiesiems, o ypač Motinoms ateitininkai surengė trumpą šventinį sveikinimą. Jaunutės skaitė eiles, jaudinančią dainą, skirtą savo Mamai ir visoms motinoms, atliko Austėja Nociūtė, akordeonu pritariant sesei Viktorijai, dabartinei VDU Muzikos akademijos absolventei. Pabaigoje skambėjo ateitininkų ir visų tikinčiųjų bendra daina „Tau, mano mamyte“, kuriai pasibaigus, Šv. Aloyzo kuopos nariai pasklido po bažnyčią pasveikinti visas, čia susirinkusias seniūnijos ar atvykusias iš kitų vietovių mamas. Šiai šventei ateitininkai savo rankomis buvo padarę virš 200 mažų dovanėlių – saldžių širdelių su Dievo Motinos ir kūdikėlio paveikslėliais. Gal kažkam tai buvo tik mažas šventinis niekutis, kažkam – gal vienintelė tą dieną gauta dovana, vienintelis ištartas šiltas žodis.

       Džiugu, kad Papilės jaunieji ateitininkai mokosi dėmesingumo, pagarbos ir noro daryti gera ne tik sau, bet ir kitam – savo šeimos nariui ar visiškai svetimam žmogui. Todėl nenuostabu, kad ir prabėgus keleriems metams po mokyklos ar studijų baigimo Papilės bažnyčioje per Motinos dieną susirenka didelė ( ir žymiai pagausėjusi) ateitininkiška šeima – o juk kitaip ir negali būti. Motina – tai šventa. Ir, atrodo, reikia tiek nedaug, kad išeidamas po šv. Mišių išgirstumei nuoširdžius padėkos žodžius už dovanotą minutę sielos šilumos.

 

       Genovaitė Pundziuvienė, Papilės Simono Daukanto gimnazijos

       mokytoja, šv. Aloyzo ateitininkų kuopos globėja

/nuotraukos autorės/

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.05.18 15:56
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas