2021 gruodžio 2 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Posmai Motinai ir kalbai

2017.05.10
 

      Gegužės 5 dieną gražiausi žodžiai, posmai ir dainos Motinai ir kalbai skambėjo Papilės Kazio Narščiaus bibliotekoje. Kas sieja Motiną ir kalbą? Žinoma, labai daug - tai jos lūpomis mums buvo įskiepyta gimtoji kalba. Jos balsas ir žodis nuo pat gimimo mus vedė naujais pažinimo takais. Poezijos ir muzikos popietė taip ir vadinosi „Motinų įskiepyta kalba“.

      Mintimis apie Motinos dieną bei Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną pasidalijo bibliotekos vyr.specialistė Rima Karalienė. Eiles apie Mamą ir kalbą skaitė bibliotekininkė Irena Rimkienė.

      Žemaitiška tarme eilėtraštukus ir savo nutikimus pasakojo du broliukai - liaudiško konkurso „Tramtatulis“ dalyviai Nojus ir Matas Zarambos (vadovė režisierė N.Grudžinskienė).

       Jautriai savo eiles apie mamą skaitė literačių klubo „Vėlyvės“ vadovė Janina Strigūnienė.

       Dainas apie mamą ir kalbą atliko Ventos muzikos mokyklos mokinės Joana Danusevičiūtė, Rugilė Liaubaitė, Austėja Nociūtė, Fausta Borusevičiūtė, Jolanta Gricienė ( mokytoja Donvina Savickienė).

       Jaunieji bibliotekos skaitytojai Monika Anužytė, Artūras Pilipavičius ir Oresta Karazijaitė eilaraštukais pasveikino mamytes, visoms įteikė savo rankomis darytas gėles.

                     

                Papilės Kazio Narščiaus bibliotekos informacija

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.05.10 13:28
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas