2024 liepos 23 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Šventėme Vasario 16-tą

2020.02.17
 

      Kiemuose plazdančios vėliavos - būdinga vasario 16-tai, o tuose pačiuose kiemuose žydinčios snieguolės - 2020 metų vasario 16-osios išskirtinumas.

      Lydimi plazdančių vėliavų, nešamų Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Akmenės 9-oisios kuopos ir Lietuvos Šaulių sąjungos generolo P. Plechavičiaus 6-osios rinktinės Akmenės 9-osios kuopos šaulių ėjome į Šv. Mišias Šv. Juozapo bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo, prasmingą pamokslą tai progai sakė klebonas kun. R. Marozas. Po Mišių į kultūros namus kelią taip pat „rodė" vėliavnešiai. Dėkojame jiems už suteiktą iškilmingumą ir pakylėtą šventinę nuotaiką.

       Kultūros namuose šventė prasidėjo vėliavų pagerbimu ir Tautiška giesme. Po jos - seniūno A. Vaičiaus šventinis sveikinimas. Šią vasario 16-tą jau dvidešimt antrą kartą buvo renkami Kilniausiojo poelgio nominacijos laureatai. Šiais metais nominacija suteikta Raudonskardžio bendruomenės pirmininkei Irenai Beišinienei (nedalyvavusiai renginyje regalija bus įteikta Kovo 11-osios šventėje) ir Papilės miestelio bendruomenės narei Stanislavai Vaišnorienei. Aplodismentų ir ilgos eilės sveikintojų S. Vaišnorienė nusipelnė už savanorystę bendruomenėje, seniūnijos klubuose, pagalbą organizuojant ir dalyvavimą kultūros namų, bibliotekos, muziejaus renginiuose.

      Šventės dalyvius su tautai svarbia diena pasveikino rajono savivaldybės mero pavaduotojas T. Martinaitis. Jis taip pat  savivaldybės vardu padėkojo respublikinio konkurso „Dainų dainelė" laureatui J. Grigui ir jo vadovui V. Virbickui, kurie atliko konkursinę dainelę.

      Šventės dalyviams ir nominacijos laureatams savo koncertą skyrė Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis", vadovaujamas R. Adomaičio.

 

               Seniūnijos informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020.02.17 15:44
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas