Išvyka į Kelmės kraštą
Papilės miestelio bendruomenė įgyvendindama vietos projektą „Socialinės bendrystės ir socialinių bendravimo įgūdžių skatinimas įvairaus amžiaus žmonių grupėse“ liepos 13 d. organizavo išvyką į Kelmės kraštą. Šios išvykos tikslas: suteikti įvairaus amžiaus žmonėms prasmingą ir turiningą laisvalaikį, patiriant teigiamas emocijas, stiprinant tarpusavio kartų bendravimą ir bendruomeniškumą. Į išvyką vyko ne tik Papilės miestelio gyventojai, bendruomenės nariai, bet ir asmenys, gyvenantys kaimiškosiose seniūnijos vietovėse, projekto partnerių nariai. Išvykos į Kelmės kraštą metu dalyvius lydėjo, jiems pasakojo ir juos mokė žolininkė Kristina Šilinskienė (Naktižiedė).
Pirmiausiai kelionė prasidėjo nuo Kelmės krašte įsikūrusio lazdų muziejaus. Tautodailininko Mečislovo Ežerskio pagamintos lazdos nustebino lankytojus savo išskirtinumu ir gausa.
Po apsilankymo muziejuje keliautojai nuvyko į AJJU lauko galeriją. Tai – visoje šalyje unikalus projektas, kurį sukūrė garsus menininkas, siurrealistas Andrius Seselskas ir jo žmona, pedagogė Jurgita. Trumpai tariant, tai – viduryje laukų, ant bėgančio upelio įkurta lauko galerija.
Toliau kelionė tęsėsi į Kelmės dvarą. Šio baroko stiliaus provincijos dvaro pavyzdys žinomas nuo XIV a. Dvaro šeimininkai bajorai Gruževskiai centrinius rūmus pastatydino 1780 m. Dvaras garsėjo gausia biblioteka, turtinga numizmatikos kolekcija. Dvare prasidėjo 1863 m. sukilimas prieš carinę Rusiją (dvaro centriniuose rūmuose įkurtame muziejuje saugoma originali šio sukilimo vėliava). Vaikščiodami Kelmės miesto gatvėmis keliautojai grožėjosi eksponuojamų paveikslų paroda. Sustoję miesto parke su žolininke K. Šilinskiene kalbėjomės apie laukinių augalų naudą ir poveikį žmogaus organizmui.
Vėliau kelionė tęsėsi į Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią. Atvykę turistai gali apžiūrėti dvibokštę, vėlyvojo barokinio stiliaus bažnyčią, dominuojančią miestelio panoramoje. Viduje vis dar tebestovi suolas menantis kraupias Kražių skerdynes. Pasakojama, kad prie jo kazokai buvo pririšę savo arklius. Bažnyčios interjere dominuoja centrinis barokinis altorius. Taip pat čia galima išvysti vienus didžiausių Žemaitijoje vargonus.
Keliautojai, norėdami apžvelgti Kražius, kopė 50 akmeninių pakopų laiptais į Vytauto kalną. Čia, archaiškiausiame archeologijos paminkle, tebestovi dar iš griūvančios jėzuitų bažnyčios sienų plytų apie 1852 m. statyta mūrinė varpinė.Vytauto kalnas buvęs labai patogus vietos gyventojams čia įkurti alką – pagonių kulto vietą, kurioje buvęs pastatytas aukuras, o jame kūrenosi šventoji ugnis. Vytauto kalne žmonės dievams ir protėviams aukodavę aukas, čia veikusios ir pagoniškos kapinės. Neatsitiktinai, šiame kalne didysis kunigaikštis Vytautas liepęs pastatyti vieną pirmųjų krikščioniškų šventyklų Žemaitijoje. Taip pat dalyviai apsilankė buvusiame Kražių kolegijos pastate įsikūrusiame M. K. Sarbievijaus kultūros centre, kuriame veikia muziejus, teikiama turizmo informacija. Muziejuje buvo galima susipažinti su Kražių miestelio ir apylinkių istorija, pamatyti sunkiausią knygą Lietuvoje. Vėliau vyko muilo gamybos edukacija, kurios metu dalyviai buvo supažindinti su muilo gamyba.
Kelionė baigėsi Butkiškių kaime, 5 km nuo Kražių, kuriame gyvena žolininkė, natūralios kosmetikos gamintoja, lektorė Kristina Šilinskienė. Moteris pakvietė į savo sodybą ir natūralios kosmetikos gaminių fabriką, kuriame gyvena pati žolininkė K. Šilinskienė. Moteris aprodė ir supažindino su savo vykdoma veikla, bet ir vaišino sveikuoliškais patiekalais, mokė pasigaminti iš žolinių augalų smilkalus.
Vienos dienos kelionė buvo turininga ir pilna įspūdžių, pakilios nuotaikos ir gerų emocijų.
Projekto vadovė Dovilė Spaičienė